16 میلیارد یورو در بخش فناوری اطلاعات سرمایه گذاری می شود ۱۶ شهریور, ۱۳۹۵

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می گوید، ۱۶ میلیارد یورو توسط بخش دولتی و خصوصی در پنج سال آینده برای توسعه بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات(آی سی تی ) سرمایه گذاری خواهد شد.

اقتصاد پرس:محمود واعظی روز سه شنبه در آیین گشایش همایش دو روزه « ایران کانکت ۲۰۱۶» در هتل اسپیناس پالاس تهران، افزود: یک چهارم این سرمایه گذاری را دولت و بقیه را بخش خصوصی انجام خواهد داد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ایران از سرمایه گذاران خارجی در قالب همکاری های دو یا چند جانبه برای توسعه بخش آی سی تی استقبال می کند و زمینه های لازم را برای آن فراهم خواهد کرد .
واعظی گفت : محتوای داخلی داده ها در پنج سال آینده به میزان حداقل پنج برابر میزان فعلی خواهد رسید. تامین خدمات با سرعت ۲۰ مگابایت در ثانیه برای ۸۰ درصد خانوارها و تامین سرویس پهنای باند برای ۹۰ درصد روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته از اهداف پیش بینی شده برای پنج سال آینده بخش آی سی تی کشور است.
به گزارش ایرنا، شرکت ارتباطات زیرساخت ایران امروز و فردا(۱۶ و ۱۷ شهریور) میزبان نخستین گردهمایی اپراتورهای بین المللی تلفن همراه با هدف «آشنایی آنان با بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران» است.
برگزاری این همایش می تواند نام جمهوری اسلامی ایران را برای نخستین بار و پس از رفع تحریم ها به عنوان کشوری مطرح در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح جهانی معرفی کند.

منبع:ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *