زنان با تحصیلات عالی شغل بهتری دارند ۳۰ مرداد, ۱۳۹۵

مشاور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از افزایش تعداد بیمه‌شدگان زن تامین اجتماعی نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: بالا رفتن میزان تحصیلات در زنان موجب یافتن کار بهتر برای آنها شده است.

اقتصادپرس: وحیده نگین  اظهار کرد: در سالهای اخیر ملاحظه کردیم که رشد افزایش بیمه شدگان زن به مراتب بیش از مردان بوده است؛ شاید به این دلیل که ورودشان به بازار کار بیشتر شده است.

مشاور امور بانوان وزیر کار در عین حال مدرک و میزان تحصیلات را در ورود زنان به بازار کار موثر خواند و گفت: مطالعات نشان می‌دهد که داشتن تحصیلات عالی منجر به کار بهتر برایشان شده و ورود آنها به بازار کار را تسهیل کرده است.

نگین با بیان اینکه نقش زنان در ایجاد اشتغال و توسعه پایدار تاثیرات بین نسلی قابل توجهی دارد، خاطرنشان کرد: زنان همواره توانسته‌اند موانع و مشکلات را به شکل مطلوبی پشت سر بگذارند و موفقیت‌های اجتماعی خوبی به دست بیاورند.

به گفته وی، بسنده کردن به نقش این قشر در خانواده یکی از موانع پیشرفت آنها بوده است در حالی که نقش زن به عنوان مربی تربیتی در خانواده تنها ظرفیت و پتانسیل وی نیست و در صورتی که از سایر توانمندی‌های زنان در توسعه اجتماعی و اقتصادی بهره‌برداری شود در جلوگیری از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی، کاهش فقر و نابرابری و آموزش و تربیت نسل آینده موثر خواهد بود.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *