۵۳ طرح جدید صنعت برق به بهره برداری رسید ۲۶ مرداد, ۱۳۹۵

با حضور وزیر نیرو، ۵۳ طرح و پروژه جدید صنعت برق امروز به طور رسمی در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

اقتصادپرس: حمید چیت‌چیان امروز در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از ۵۳ پروژه احداث، توسعه و بهینه‌سازی شبکه‌های انتقال و فوق توزیع تهران با بیان اینکه با بهره برداری از این پروژه های جدید برقی پایداری شبکه برق تهران و حومه به منظور تامین برق تابستانی مشترکان افزایش می یابد، گفت: تاسیسات و پست شهید فیروزی از پیشرفته‌ترین پست‌های GIS کشور با ولتاژ ۲۳۰ کیلوولت بوده که مطمئناً با توجه به توسعه شهری و محدودیت زمین نیازمند این نوع پست‌های پیشرفته هستیم.

وزیر نیرو با اشاره به بهره برداری از پست ۴۰۰ کیلوولت سیاه بیشه به وردآورد، تصریح کرد: پست ۴۰۰ کیلوولت سیاه ‌بیشه به وردآورد به طول ۷۳ کیلومتر مدار و با اعتبار ۸۰ میلیارد تومان به سرانجام رسیده و از جمله پست‌های بسیار مهم در مدیریت پیک بار مصرفی تابستان سالجاری بوده است.

این عضو کابینه دولت با اعلام اینکه در پیک بار مصرفی تابستان امسال توانستیم از طریق افتتاح این پروژه‌ها معادل ۲ هزار مگاوات به ظرفیت برق کشور اضافه کنیم، اظهار داشت: علاوه بر این شرکت مادر تخصصی نیروگاه‌های حرارتی توانست از طریق به‌کارگیری سیستم‌های جدید و اتخاذ تدابیری مناسب ۶۵۰ مگاوات به ظرفیت موجود نیروگاه اضافه کند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه میزان آمادگی نیروگاه‌ها در پیک بار تابستان امسال ۱۰۰ درصد است، بیان کرد: تمامی نیروگاه‌های برق در سراسر کشور، به استثنای نیروگاه اصفهان، با تمام ظرفیت خود آماده خدمت‌رسانی به مشترکان هستند.

به گفته چیت چیان در پیک بار تابستان سال جاری مردم، کشاورزان و صنایع نیز با ما همکاری خوبی داشتند و وزارت نیرو توانست از قِبل آن حدود ۳ هزار مگاوات پیک سایی داشته باشیم که در نوع خود بی‌نظیر بود.

به گزارش مهر، صبح امروز (دوشنبه) با حضور وزیر نیرو با ۵۳ پروژه احداث، توسعه و بهینه‌سازی شبکه‌های انتقال و فوق توزیع تهران با اعتباری بالغ بر ۳۴۶ میلیارد تومان افتتاح و عملیات ۲۲ پروژه انتقال و فوق توزیع با اعتباری بالغ بر ۲۹۴ میلیارد تومان آغاز شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *