تعاون هنوز به سهم ۵ درصدی در اقتصاد هم نرسیده است ۲۴ مرداد, ۱۳۹۵

رئیس فراکسیون تعاون مجلس دهم با اشاره به اینکه مجلس تاکنون در هیچ چیزی برای تعاونی‌ها از لحاظ قانون گذاری کم نگذاشته است گفت: تعاونی‌های فعال در عرصه ساختمان باید نقاط ضعف خود را در آستانه تدوین برنامه ششم مطرح کنند.

اقتصادپرس: کاظم دلخوش با اشاره به اینکه سهم تعاون کمتر از ۵درصد اقتصاد کشور است گفت: براساس منویات رهبری اقتصاد مقاومتی باید در تمام شئون اقتصادی به کار گرفته شود. نقاط ضعف تعاون در فراکسیون تعاون جمع‌آوری شده و این در حالی است که براساس سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی فعالیت دولت برای دخالت در سیاست‌گذاری‌های بخش خصوصی منع شده است.

این نماینده مجلس افزود: یکی از ضعف‌های تعاونی‌ها در برنامه‌ پنجم توسعه سهم ۲۵ درصدی تعاونی‌ها از این برنامه عنوان شده بود، در حالی که هم‌اکنون تعاونی‌ها حتی سهم ۵ درصدی خود را کسب نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه مجلس تاکنون در هیچ چیزی برای بحث تعاونی‌ها از لحاظ قانون گذاری کم نگذاشته است گفت: دولت در سهم صندوق توسعه ملی باید به دنبال سود پایین‌تری بوده و بخشی از آن را در قانون برنامه ششم توسعه به منظور احیای تعاونی‌ها به کار گیرد.

رئیس فراکسیون تعاون مجلس دهم در بیان اینکه امسال نمایشگاه صنعت و ساختمان حدود ۲۰درصد رشد داشته است گفت: در حالی امروز قانون برنامه ششم نوشته می‌شود، از تعاونی‌های فعال درعرصه ساختمان می‌خواهیم که نقاط ضعف خود را بیان کنند.

دلخوش بیان کرد:صنعت ساختمان یکی از تأثیرگذارترین صنایع در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی است  وضرورت دارد که تعاون به عنوان یکی از ارکان اصلی اقتصادی در کشور فعالیت کند، انتظار می رود تا تعاونی‌ها برای حل مشکلات خود و تدوین راهکاری در برنامه ششم توسعه نقاط ضعف خود را بیان کنند.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.