صنعت گاز در کشور بومی شده است ۱۱ مرداد, ۱۳۹۵

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که هم اکنون بسیاری از تجهیزات صنعت گاز کشور در داخل تولید می شود، گفت: می توان گفت چنین صنعتی در کشور بومی شده است.

اقتصادپرس: محمدرضا نعمت زاده در همایش پنجاهمین سالگرد تاسیس شرکت ملی گاز ایران گفت: هم اکنون با تلاشهای وزارت نفت در بخشهای مختلف همچون اکتشاف، حفاری، ساخت سکو و همچنین لوله گذاری در خشکی و دریا موفقیتهای بزرگی کسب کرده ایم که حتی می توانیم با کشورهای دیگر منطقه در این عرصه ها رقابت کنیم.

وی افزود: یکی از ثمرات برجام، توسعه سرمایه گذاری خارجی در کشور است بطوریکه در سه ماه ابتدای امسال، چند مورد سرمایه گذاری خارجی در حوزه صنعت به سرانجام رسیده است.

نعمت زاده به توانمندی پالایشگاههای گاز کشور اشاره و تصریح کرد: اکنون بسیاری از پالایشگاههای گازی کشور از توانمندی بالایی برخوردارند بطوریکه سرویسها و تجهیزات جانبی اغلب آنها از سوی شرکتهای ایرانی انجام می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که صنعت گاز، صنعتی بومی در کشور است، عنوان کرد: وزارت صنعت ارتباط خوبی با وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران دارد اما می توانیم ارتباطهای خود را گسترش دهیم تا تجهیزات بیشتری در داخل تولید شود.

وی با بیان این که هم اکنون ٣٨ درصد گاز جهان در بخش صنعت مصرف می شود، گفت: در ایران، ٢۶ درصد گاز در بخش صنعت مصرف می شود و اعتقاد داریم باید استفاده از این انرژی خدادادی در صنعت افزایش یابد.

نعمت زاده ادامه داد: گاز، نعمت ارزشمندی برای مردم است اما باید در مصرف آن دقت کنیم؛ چرا که امروز هدررفت انرژی در ایران بسیار بالاست.

منبع: میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *