رهایی از خاموشی با صرفه جویی 20 درصدی ۱۱ مرداد, ۱۳۹۵

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: اگر در طول روز از وسایل غیر ضروری پرمصرف استفاده نشود تا پایان تابستان هیچگونه خاموشی نخواهیم داشت.

اقتصادپرس: محمد هاشمی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در خصوص آخرین وضعیت انتقال برق و مشکلات پیش روی شرکت اظهار داشت: در ۷۰ روز گذشته پیک ۱۸ روز بالاتر از ۴ هزار مگاوات بوده که بیشترین آن مربوط به ۲ مرداد ماه تابستان جاری بوده، همچنین مابقی ۷۰ روز پیک مصرف بالای ۳ هزار و ۵۰۰ مگاوات قرار داشته و مربوط به ساعات بین ۱ تا ۴ بعد از ظهر بوده است.
وی با اشاره به اینکه به جای افزایش تولید و انتقال برق باید مدیریت مصرف را گسترش دهیم، افزود: در دنیا ۴۸ درصد پیک مصرف مدیریت می شود و این امر در کشور ما در حدود ۲۸ درصد است ، بر همین اساس اگر مردم در مصرف خود ۱۰ الی ۲۰ درصد صرفه جویی داشته باشند نه خاموشی اتفاق خواهد افتاد و نه به تجهیزات آسیبی خواهد رسید.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در خصوص فعالیت های این شرکت از سال گذشته تاکنون گفت: شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ شامل ۳ میلیون و ۳۰۰ مشترک خانگی، ۳۷۰ مشترک عمومی، ۱۲۰۰ مشترک کشاورزی، ۱۱۷۴۸ واحد صنعتی، ۶۸۵ هزار سایر موارد ۵۴۵۱ روشنایی معابر است که ۱۴ درصد کل مشترکین کشور را دربر می گیرد.
وی افزود: از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک خانگی نزدیک به ۱۵۰ هزار مشترک (۵درصد) مشترکین پرمصرف هستند که این رقم نسبت به سال گذشته ۸۰ هزار کاهش پیدا کرده است.
وی تصریح کرد: تلفات در پست های انتقال برق در سال گذشته به ۶٫۶ رسیده بود که این رقم در سال جاری به ۶ درصد کاهش یافته، همچنین پیک بار در سال گذشته ۴۱۵۹ مگاوات بوده و امسال به ۴۳۳۵ مگاوات رسیده است.
هاشمی همچنین بیان کرد: تعداد ۱۷ هزار پست توزیع که ۳۴ درصد این میزان در کل کشور را شامل می شود در تهران وجود دارد که ۱۲۰۰۰ آن زمینی است همچنین طول شبکه فشار متوسط زمینی ۸ هزار و ۶۵۶ کیلو متر است که از این مقدار بیش از ۶ هزار کیلومتر آن زمینی است.
وی تاکید کرد: بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر نیز شبکه روشنایی معابر وجود دارد و تمامی فعالیت های مذکور تنها با ۳ هزار و ۱۷۳ نفر اداره می شود.
وی در خصوص مشترکین این شرکت اظهار داشت: سال گذشته مشترکین اداری ۲ هزار و ۸۶ واحد بوده که ۲۰ درصد پیک روز را مصرف می کردند و صنایع بزرگ نیز سهم ۲۵۰ مگاواتی از مصرف روز را دارند. ۱۳۵ هزار از این مشترکین تجاری بیش از ۴۰۰ کیلووات برق مصرف می کنند که این رقم نسبت به سال گذشته ۱۳۵ واحد کاهش داشته است.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ ادامه داد: در سال جدید ۱۲۵ هزار مشترک جدید و ۴۷ هزار مشترک افزایش قدرت به شبکه اضافه شدند همچنین ۵۵۰ پست فشار متوسط با احداث ۲۰۰ کیلومتر خط انتقال و با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومان انجام شده است.
وی در خصوص مدیریت مصرف برق گفت: یکی از کارهای خوبی که انجام شده است ۳۴ هزار کنتور AMI و مدیریت پیک بیش از ۲۷۰ مگاوات بوده است.
وی در خصوص استفاده از انرژی های تجدیدپذیر اظهار داشت: طی اقدامات انجام شده در مساجد، وزارتخانه ها و ادارات ۷۵۵ کیلووات ساعت از انرژی های تجدید پذیر استفاده شده،همچنین طبق پیشنهاداتی که به نظام مهندسی داده شده این رقم قابل افزایش خواهد بود.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران مبنی بر علت خاموشی طولانی مدت در منطقه ده ونک اظهار داشت: ترمیم خطوط و محل های آسیب دیده معمولا تا ۳ ساعت زمان نیاز دارد اما در مورد منطقه ده ونک به علت ۷ آسیب دیدگی مختلف در خطوط انتقال و اتصالی آنها این امر به طول انجامید اما اگر  مشترکین مسئله مدیریت مصرف را جدی گرفته و در طول روز از وسایل غیر ضروری پرمصرف استفاده نکنند هیچگونه آسیبی متوجه خطوط نمی شود و در نهایت قطعی نخواهیم داشت.
منبع: باشگاه خبرنگاران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *