وضعیت سکه در چه حالی است ۳ مرداد, ۱۳۹۵

اولین روز کاری بازار سکه نقدی و آتی بورس کالای ایران در ماه میانی تابستان با ۳ اتفاق از جمله ماندگاری دلار در کانال ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، افزایش بهای اونس طی روز جمعه و حجم مناسب تقاضا همراه بود.

اقتصادپرس: براساس آمار معاملات بورس کالای ایران طی روز گذشته بهای سکه در هر پنج سررسید بازار آتی، روند مثبتی را به ثبت رساند، به طوری که سکه در سررسید شهریور ماه با نرخ یک میلیون و ۹۵ هزار تومان معامله شد و افزایش ۰٫۱۶ درصدی را تجربه کرد.

همچنین سکه تحویل آبان ماه نیز با رشد۰٫۲درصدی به قیمت یک میلیون و۱۰۷ هزار تومان رسید. این در شرایطی است که قرارداد تحویل دی با قیمت یک میلیون و ۱۱۷ هزار تومان معامله شد و با افزایش ۰٫۱۳درصدی رو به رو شد.

از طرفی سکه تحویل اسفند نیز با ۰٫۰۴ درصد رشد به قیمت یک میلیون و ۱۳۰ هزار تومان به فروش رسید. در پایان سررسید اردیبهشت سال آینده ماه با نرخ یک میلیون و ۱۴۹ هزار تومان معامله شد اما تغییری را تجربه نکرد.

همچنین حجم معاملات آتی سکه دیروز در بورس کالای ایران به ۵هزار و ۴۷۷ قرارداد و ارزش آن به بیش از ۶۲۶ میلیارد ریال رسید.

از سویی در بازار نقدی نیز طی روز گذشته همسو با رشد قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی با رشد جزئی هزار تومانی به قیمت یک میلیون و ۸۷ هزار تومان رسید. افزایش جزئی سکه موجب شد که روند کم‌نوسان آن که از هفته گذشته آغاز شده بود، در اولین روز مردادماه نیز ادامه پیدا کند. احتیاط معامله‌گران سکه در خرید یکی از عواملی بود که به کاهش نوسانات کمک کرد.

منبع: خبرآنلایندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *