14 واحد گلخانه ای آماده واگذاری به فارغ التحصیلان کشاورزی ۳ مرداد, ۱۳۹۵

رئیس جهاد کشاورزی اسدآباد از تکمیل شهرک گلخانه ای اسدآباد خبر داد و گفت: این مجتمع با هدف ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان کشاورزی احداث شده و هم اکنون ۱۴ واحد از این مجتمع آماده واگذاری به متقاضیان است.

اقتصادپرس: ناصر فتاحی  با بیان اینکه این شهرک گلخانه ای از لحاظ حاصلخیزی خاک و آب از مجتمع های خوب استان همدان است، افزود: هم اکنون زیرساخت های لازم مانند آب ، برق، گاز و راه آسفالت در شهرک گلخانه ای اسدآباد فراهم شده است.
وی تصریح کرد: پیش از این ۱۶ واحد از این شهرک به متقاضیان واگذار شده بود که بعلت فراهم نبودن امکانات با مشکلاتی مواجه بودند.
رئیس جهادکشاورزی اسدآباد گفت: خیار، گوجه فرنگی، فلفل، بادمجان، انواع سیفی و سبزیجات عمده محصولات تولید شده در این گلخانه هاست .
وی با اشاره به کاهش نزولات آسمانی در چند سال اخیر و تغییرات آب و هوایی و افزایش آمار سرمازدگی محصولات کشاورزی در اسدآباد خاطرنشان کرد: در این وضعیت جایگزینی کشت گلخانه ای با روش های سنتی می تواند تا حدود زیادی به بقاء و توسعه مشاغل کشاورزی کمک کند.
فتاحی تصریح کرد: اگر متقاضیان ایجاد واحدهای گلخانه ای مواردی مانند انتخاب محل مناسب، مشورت با کارشناسان مجرب و استفاده از تجربیات گلخانه داران موفق را جدی بگیرند و نکات علمی و فنی را رعایت کنند تولیدات گلخانه ای سوددهی بالایی را نصیب آنها خواهد کرد.
رئیس جهادکشاورزی اسدآباد حمایت از گلخانه داران را ضروری دانست و گفت: سود تسهیلات بانکی برای این دسته از تولید کنندگان ۱۸ درصد است که باید به ۴ درصد کاهش پیدا کند.
وی همچنین از طرح مطالعاتی برای تبدیل ۲۰هکتار از اراضی مرکز تحقیقات کشاورزی و نیز ۵۰ هکتار از اراضی روستاهای قوش تپه و آهو تپه برای احداث شهرک گلخانه ای خبر داد و افزود: توسعه و تقویت کشت های گلخانه ای از سیاست های وزارت جهادکشاورزی است.
شهرستان اسدآباد ۶۴ هزار هکتار زمین کشاورزی آبی و دیم دارد که سالانه بیش از ۵۰۰ هزار تن انواع محصول کشاورزی را تولید می کند.
اسدآباد با ۱۱۰ هزار جمعیت در ۴۵ کیلومتری همدان واقع شده است.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *