آغاز بحران برق در گلستان ۳۰ تیر, ۱۳۹۵

مدیردفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق گلستان با هشدار در مورد آغاز بحران و کمبود شدید منابع برای تامین انرژی مورد نیاز مردم استان، گفت: در شرایط کنونی نیروگاه ها قادر به تامین برق مصرفی مشترکان گلستانی نیست.

اقتصاد پرس: سارا مقصودلو روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان گرگان اضافه کرد: روز گذشته استان یکی از گرمترین روزهای سال جاری را تجربه کرد و رکورد استفاده برق در گلستان با مصرف ۱۰۶۸ مگاوات شکسته شد.
وی با تاکید بر این که در شرایط کنونی و استمرار مصرف، نیروگاه های استان قادر به تامین برق مصرفی مشترکین نیست، افزود: مجبوریم برای جلوگیری از خاموشی های مکرر ، برق مورد نیاز مشترکان را از استان های مجاور تامین کنیم.
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق گلستان گفت: یکی از بخش های پرمصرف در استان، ادارات، نهادهای دولتی و عمومی هستند که با وجود برخورداری از سهم ۱۰ درصدی کل مشترکین بسیار بیشتر از حد انتظار مصرف انرژی دارند.
مقصودلو ادامه داد: پس از ساعت ۱۵ عصر که فعالیت ادارات دولتی به پایان می رسد، مصرف برق در استان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد که این مورد نشان دهنده سهم بالای دستگاه های دولتی در ایجاد پیک بار ( اوج) مصرف برق در گلستان است.
وی با بیان این که آغاز بحران مصرف برق در استان را به مسوولان اعلام کرده ایم، اظهار امیدواری کرد که در مدت زمان باقی مانده تا پایان فصل گرما، شاهد اهتمام همه مشترکان استان به خصوص در حوزه دستگاه های دولتی و اداری برای کاهش مصرف انرژی باشیم.
به گفته وی؛ اجرای طرح ‘ساعت به وقت گلستان’ از جمله تمهیدات اندیشیده شده برای کاهش مصرف برق در ادارات و نهادها و بخش های مختلف استان بود که نتیجه اولین روز آن، کاهش ۲۰ مگاواتی انرژی مصرفی در استان بود.
مقصودلو بیان کرد: این طرح به جز ۲۸ تیرماه، در روزهای یازدهم، چهاردهم و هجدهم مرداد امسال نیز اجرا می شود که امیدواریم در آن روزها هم شاهد شرکت متعهدانه بخش های مختلف در کاهش هر چه بیشتر مصرف برق باشیم.
وی افزود: اگر مشترکان گلستانی بتوانند در روزهای باقی مانده تا پایان فصل گرما فقط ۱۰ درصد در مصرف برق صرفه جویی کنند، به آسانی می توانیم دوره اوج مصرف را طی کرده و دغدغه ای برای تامین انرژی موردنیاز مشترکین نداشته باشیم.
فرماندار گرگان هم در این جلسه از تلاش نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی برای تصویب و راه اندازی منطقه آزاد اینچه برون قدردانی کرد و گفت: این منطقه آزاد با توجه به برخورداری از ظرفیت های فراوان استان می تواند منشا اثرات و تحولات گسترده ای در اقتصاد گلستان شود.
سیدعباس حسینی اضافه کرد: روند پرشتاب فعالیت نمایندگان مردم استان درمجلس نوید بخش فرا رسیدن روزهای درخشان و آینده ای پرامید برای گلستان در نتیجه اجرای طرح های بزرگ و زیربنایی مانند منطقه آزاد اینچه برون است.
وی همچنین به اجرای طرح های هفته عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: یکی از مواردی که باید مورد توجه برنامه ریزان این بخش قرار گیرد، خارج کردن مسوولیت این گونه برنامه ها از عهده دولت و واگذاری آن به مردم است.
فرماندار مرکز استان گلستان افزود: مردم که همواره پیشقراول اجرای این گونه برنامه های فرهنگی و مبارزه با هنجارشکنی ها هستند به خوبی می توانند از عهده مسوولیت سنگین پاکسازی جامعه از وجود افراد حرمت شکن برآیند.
حسینی همچنین از اجرای طرح گازرسانی به روستای زیارت قدر دانی کرد و گفت: برای لوله گذاری این مسیر بیش از ۷ میلیارد تومان هزینه شد، اما هنوز بهره برداری از این طرح به عنوان یکی از آرزوهای دیرینه مردم ساکن این روستا آغاز نشده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *