راه اندازی دیزل ژنراتورهای صنعتی در منطقه شمال شرق ۲۴ تیر, ۱۳۹۵

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال‌شرق کشور از راه‌اندازی دیزل ژنراتورهای صنعتی مولد برق اضطراری ایستگاه‌های مخابراتی تازه تاسیس “سویز” و “نیشابور”با هدف تامین برق پایدار در ایستگاه‌های مخابراتی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت، شمال‌شرق کشور خبر داد.

اقتصادپرس: قاسم عرب‌یارمحمدی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از تحویل ساختمان این ایستگاه‌های مخابراتی از پیمانکار و رفع نواقص جزئی آنها توسط کارشناسان منطقه، با برنامه‌ریزی و هماهنگی مدیریت مخابرات شرکت، این دیزل ژنراتورهای مولد برق اضطراری نصب و راه اندازی شد.

وی افزود: همزمان با نصب استراکچر ولدرکشی اتاق رادیو، تجهیزات تغذیه شامل باطری‌های سیستم و شارژرهای سه فاز صنعتی جهت تامین برق “دی‌سی” مورد نیاز سیستم‌های مخابراتی نیز نصب و راه‌اندازی شد.

عرب‌یارمحمدی تصریح کرد: برقراری انواع ارتباطات مطمئن و مستمر مخابراتی صنعتی جهت انتقال پایدار و ایمن نفت خام از مبادی تولید به پالایشگاه‌ها و سپس انتقال انواع فرآورده‌های نفتی حاصل از آن به مبادی توزیع در پهنه وسیع میهن اسلامی‌مان توسط شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران حیاتی و از اهمیت بالایی برخوردار است.

انجام ممیزی داخلی سیستم مدیریت یکپارچه در منطقه شمال‌شرق

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالشرق از انجام ممیزی داخلی مناطق از سیستم مدیریت یکپارچه بر اساس استانداردهای ISO9001،ISO14001 و OHSAS18001،به‌منظور ارزیابی اثربخشی و بهبود سیستم مدیریت یکپارچه در منطقه شمالشرق خبر داد و گفت: تیم ممیزی منطقه خوزستان متشکل از چهار کارشناس طی سه روز، واحدهای عملیاتی و برخی واحدهای فنی و ستادی این منطقه را مورد ارزیابی قرار دادند.

عرب‌یار محمدی اضافه کرد: در این ممیزی تاسیسات مشهد مقدس و نیشابور، مرکز انتقال امام تقی، مراکز انتقال نفت و تاسیسات سبزوار، سمنان و شهید سربرزگر شاهرود، واحدهای ایمنی بهداشت و محیط زیست، ابزار دقیق، برق، تعمیرات خط، تدارکات کالا، مهندسی خوردگی، آموزش، مخابرات، روابط عمومی و همچنین دفتر مهندسی کیفیت بهره‌وری ارزیابی شد.

به گفته وی، این ممیزی در روند شفافیت فعالیت واحدهای مختلف منطقه بسیار مؤثر بوده و نتایج ممیزی نقاط قوت، ضعف و کمبودها را مشخص کرده و همکاران ما نیز با آگاهی از نتایج این ممیزی‌ها به تدریج مغایرت‌های موجود در روند کاریشان را رفع می‌کنند.

آسیب‌دیدگی خطوط لوله منطقه شمالشرق به‌دلیل افت آب‌های زیرزمینی

مدیر منطقه شمالشرق همچنین گفت: دو نقطه از مسیر خطوط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی در این منطقه که به علت حوادث  طبیعی  نگرانی‌هایی ایجاد کرده بود، ایمن‌سازی شدند.

وی اضافه کرد: بنا به اظهارات مقامات محلی تعمیق چاه‌های آب کشاورزی و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی باعث ایجاد ترک‌های طویل و عمیق زمین شده است که در این نقاط لوله تحت تنش قرار می‌گیرد.

عرب‌یارمحمدی همچنین به پیشرفت مطلوب جمع آوری اطلاعات سیستم GIS (مختصات محلی خط لوله) در سطح منطقه اشاره کرد و گفت: در این طرح که توسط پیمانکار ستاد شرکت در حال انجام است، مستند سازی اطلاعات مسیر خطوط لوله، عملیات برداشت نقاط و ثبت اطلاعات مسیر با GPS و نامگذاری همه نقاط ثبت شده مورد انتظار است.

وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های گسترده واحد آموزش این منطقه از برگزاری دوره آموزشی “مدیریت واکنش در شرایط اضطراری” در این منطقه خبر داد.

عرب‌یارمحمدی با اشاره به همسو بودن این دوره با سیاست‌های آموزشی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، گفت: این دوره آموزشی در مرکز منطقه در شاهرود برگزار شد.

وی هدف از این دوره آموزشی را آشنایی با گام‌های مختلف مدیریت و واکنش در شرایط اضطراری دانست و خاطر نشان کرد: آموزش آمادگی روانی تیم‌های حاضر در واکنش شرایط اضطراری، حصول اطمینان از به کارگیری درست امکانات ایمنی در مقابله با حوادث احتمالی، سلامت وکارایی سامانه‌های مقابله با حوادث، تجهیزات ایمنی و آتش نشانی و بویژه آمادگی و قابلیت‌های مدیریتی در اوضاع بحرانی از نکات مهم آموزشی این دوره بود.

مدیر منطقه شمالشرق تصریح کرد: در این دوره دو روزه آموزشی، ۳۳۶ نفر ساعت آموزش برگزار شده و در پایان شرکت کنندگان توسط مدرس دوره مورد ارزیابی قرار گرفتند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *