کد خبر : 10862
تاریخ انتشار : یکشنبه 9 مهر 1402 - 14:44

اعلام تاریخ مهلت ایفای تعهدات ارزی

اعلام تاریخ مهلت ایفای تعهدات ارزی
با اعلام سازمان توسعه تجارت ایران، مهلت ایفای تعهدات صادراتی سال ۱۴۰۱ تا پایان آبان امسال تمدید شد.

به گزارش اقتصاد پرس؛  سازمان توسعه تجارت ایران با ارسال بخشنامه‌ای از تمدید ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات سال ۱۴۰۱ تا پایان آبان ماه سال جاری خبر داد. با این حال مهلت اعلام شده شامل برخورداری از معافیت‌های مالیاتی نخواهد شد.

در این نامه آمده است: با توجه به تصمیمات کارگروه بازگشت ارز حاصل از صادرات، صادرکنندگان سال ۱۴۰۱ تا پایان آبان ماه فرصت ایفای تعهدات خود را دارند.

این نامه می افزاید: نسبت عملکرد ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات مندرج در سامانه جامع تجارت به واسطه تمدید مهلت سررسید شدن تعهدات ارزی سال ۱۴۰۱ به‌طور موقت افزایش یافته است و در پایان مهلت یاد شده، این تعهدات سررسید و نسبت عملکرد واقعی ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان نمایش داده خواهد شد. مقتضی است صادرکنندگان سال ۱۴۰۱ در مهلت مذکور نسبت به تسویه تعهدات معوق ارزی حاصل از صادرات خود به روش‌های مندرج در آیین نامه اقدام کنند.

 سازمان توسعه تجارت ایران با ارسال بخشنامه‌ای از تمدید ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات سال ۱۴۰۱ تا پایان آبان ماه سال جاری خبر داد. با این حال مهلت اعلام شده شامل برخورداری از معافیت‌های مالیاتی نخواهد شد. در این نامه آمده است: با توجه به تصمیمات کارگروه بازگشت ارز حاصل از صادرات، صادرکنندگان سال ۱۴۰۱ تا پایان آبان ماه فرصت ایفای تعهدات خود را دارند. این نامه می افزاید: نسبت عملکرد ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات مندرج در سامانه جامع تجارت به واسطه تمدید مهلت سررسید شدن تعهدات ارزی سال ۱۴۰۱ به‌طور موقت افزایش یافته است و در پایان مهلت یاد شده، این تعهدات سررسید و نسبت عملکرد واقعی ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان نمایش داده خواهد شد. مقتضی است صادرکنندگان سال ۱۴۰۱ در مهلت مذکور نسبت به تسویه تعهدات معوق ارزی حاصل از صادرات خود به روش‌های مندرج در آیین نامه اقدام کنند. مهلت ایفای تعهدات ارزی تا پایان آبان تمدید شد

 

ایرنا

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.