تولید در وضعیت بغرنج / برنامه ریزی لازمه پیشرفت تولید ۸ تیر, ۱۳۹۵

کارشناس اقتصادی درخصوص حمایت از تولید داخل درکشور گفت: در یک سال و نیم اخیر حمایت از تولید کاهش یافته است که اولین شرط برای ایجاد این حمایت جو آرام و امیدوار کننده است.

اقتصادپرس: علی رشیدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به حمایت از تولید درکشور افزود:با توجه به شرایط موجود درکشور روند تولید در سراشیبی قرار گرفته و اظهار نظر برخی مسئولین و صاحبان صنایع تاثیر منفی برروی جامعه و اقتصاد دارد و همین امر انگیزه سرمایه گذاری داخلی و خارجی را درکشور کم می کند.

وی درپاسخ به این پرسش که چه برنامه هایی درخصوص حمایت تولید باید انجام داد اظهار کرد: آنچه که اقتصاد ایران را دچار آسیب کرده حرف های متضاد و بدون برنامه ریزی درخصوص تولید است که همین امر موجب آشفتگی فضای تولیدی و صنعت می شود.

رشیدی افزود: لازم است برای خروج از رکود و رونق بخشی به اقتصاد با ارائه تسهیلات و اختصاص یارانه به صنایع تولیدی و همچنین فرهنگ سازی استفاده از تولیدات داخل به تولیدکنندگان کمک کنیم .

این کارشناس اقتصادی در پایان از چگونگی تحقق شعار سال درخصوص حمایت از تولید افزود: تا زمانی که برنامه های جامع و اهداف مشخص در این خصوص نداشته باشیم عملا قادر به انجام فعالیت های مفید در حوزه تولید نخواهیم بود .دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *