اقتصاد مقاومتی ضعف‌های اقتصاد را معرفی کرد ۱ تیر, ۱۳۹۵

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران در همایش اقتصاد مقاومتی و تعاون به لزوم بازنگری در قوانین اقتصادی در مجلس دهم شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی ضعف‌های اقتصاد ایران را به خوبی شناسایی و برای آنها راهکار عملیاتی دقیق ارائه کرده است.

اقتصادپرس: محسن جلال‌پور، رئیس اتاق بازرگانی ایران امروز در همایش اقتصاد مقاومتی، تعاون و اقدام و عمل با اشاره به اینکه کشور ما جزء ۳ کشور برتر منطقه در تولید علم است، اما در ابداع این تولیدات رتبه ۳ رقمی دارد، اظهار داشت: ابلاغیه اقتصاد مقاومتی در طول سال‌‌های گذشت همواره توسط مقام معظم رهبری مکرراً مورد اشاره قرار گرفته است و یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های آن استفاده از تولیدات علمی است.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی، تا‌ب‌آوری، پویایی و شکوفایی اقتصاد را افزایش و عمق رکود را کم می‌کند. بنابراین برای دستیابی به یک اقتصاد با ثبات و دام باید به این موضوع توجه جدی داشته باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن گفت: تمام کشورها نقاط آسیب‌پذیر اقتصاد خود را شناسایی کرده‌اند و سیاست‌ اقتصاد مقاومتی نیز به درستی نقاط ضعف کشور را شناسایی و برای هر کدام از آنها راهکار اساسی ارائه کرده است.

جلال‌پور خاطرنشان کرد: وابستگی به درآمدهای نفتی و افزایش حجم فعالیت‌های دولت از مهم‌ترین چالش‌های اقتصاد ایران است که به درستی و به موقع در این سیاست‌ها به آن اشاره شده است که علاوه بر این ظرفیت‌های اقتصاد ایران را برشمرده است.

وی گفت: با توجه به این سیاست‌ها باید مسیر فعلی را تغییر دهیم و با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و تعاونی به دنبال یک اقتصاد پایدار بر مبنای حضور مردم باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن در رابطه با مجلس دهم شورای اسلامی گفت: این مجلس مؤظف است که به ازای هر قانون اقتصادی که تصویب می‌کند، ۲ قانون زائد را حذف کند چرا که علاوه بر قانون‌گذاری وظیفه دیگر مجلس، نظارت بر نحوه اجرای قوانین است.

جلال‌پور همچنین درباره اتاق‌های سه‌گانه کشور گفت: اتاق‌ها باید از مرحله انتقاد و درد دل یا گله‌مندی گذر کرده و به تولید راهکار و پیشنهادهای عملی و اجرایی روی بیاورد.

وی گفت: آنچه به آن نیاز داریم تولید راهکار و اقدامات عملی برای پیشبرد اهداف اقتصاد است و در این باره آرزو دارم تا بخش تعاون فعالیت‌های پیش‌روی خود را گسترش داده و حرکت روبه جلو از آنها شاهد باشیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *