برجام برای صادرات انبه پاکستان به ایران هم گشایشی ایجادنکرد ۲۵ خرداد, ۱۳۹۵

با وجود اجرایی شدن برجام مشکل ارتباطات بانکی ایران با پاکستان نیز حل نشده و بانک های پاکستانی حتی از صدور فرم های صادراتی برای صادرات انبه این کشور به ایران خودداری می کنند.

اقتصادپرس: انبه کاران پاکستانی معتقدند ایران یک بازار دارای ظرفیت برای انبه پاکستان است، اما برخی بانک ها به رغم چراغ سبز بانک مرکزی پاکستان، از صدور فرم های صادراتی برای صادر کنندگان خودداری می کنند.

طارق خان، معاون رئیس اتاق بازرگانی و صنایع مولتان پاکستان روز دوشنبه گفت، بیش از ۲۰ هزار تن انبه می تواند از پاکستان به ایران صادر شود، به شرطی که تسهیلات بانکی برای صادر کنندگان فراهم شود.

وی افزود، برخی سردرگمی ها در زمینه تجارت با ایران وجود دارد، زیرا برخی بانک ها تمایلی به صدور فرم های الکترونیکی برای صادرات انبه به این کشور ندارند.

معاون رئیس اتاق بازرگانی پاکستان گفت: فصل برداشت انبه آغاز شده و ایران یک بازار سنتی پرسود برای پاکستان است که پتانسیل بالایی برای صادرات دارد.

وی افزود: «اکنون که مبادلات تجاری بین ایران و پاکستان برقرار شده و تحریم های آمریکا در زمینه تجارت با ایران برداشته شده، من معتقدم که ایران یک بازار بسیار پرسود برای انبه پاکستان است.»

این مقام پاکستانی گفت، پاکستان می تواند از طریق دریا و مسیرهای زمینی به ایران انبه صادر کند.  پاکستان می تواند به راحتی  در ۵ سال آینده، سالانه تا ۵۰ هزار تن انبه به ایران صادر کند و بیش از ۲۲ میلیون دلار درآمد خارجی کسب کند.

وی در توضیح فرم های الکترونیکی گفت، این فرم ها در هنگام صادرات کالا از سوی بانک ها برای مشتریان صادر می شود.

منبع: دی نیوزدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *