قیمت نفت ۳ درصد کاهش یافت ۲۲ خرداد, ۱۳۹۵

قیمت هر بشکه نفت در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۴۱ سنت کاهش به ۵۰ دلار و ۵۴ سنت رسید.

اقتصادپرس: انتشار آمارهایی از افزایش تعداد سکوهای حفاری نفت در آمریکا برای دومین هفته متوالی و تقویت ارزش دلار موجب شد تا قیمت نفت در پایان معاملات روز جمعه ۳ درصد کاهش یابد.

کاهش بیش از یک درصدی قیمت شاخص های وال استریت که بیشترین کاهش از ماه آوریل تاکنون است نیز به برداشت سودهای پیش از تعطیلات آخر هفته در بازار نفت شدت بخشید و این نیز در افت قیمت ها موثر بود.

در حالی که وضعیت آشفته بازارهای مالی جهان، سرمایه گذاران را به سمت بازارهای ارز کم ریسک سوق داده، شاخص دلار در برابر شاخص ارزهای معتبر جهانی ۰٫۷ درصد افزایش یافت که بیشترین افزایش در حدود ۲ ماه گذشته بود.

بر اساس این گزارش، قمیت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۴۱ سنت کاهش به ۵۰ دلار و ۵۴ سنت رسید.

قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۴۹ سنت کاهش به ۴۹ دلار و ۷ سنت رسید که بیشترین کاهش از اوایل ماه آوریل تاکنون بود.

با این وجود، قیمت نفت برنت در این هفته نزدیک به ۲ درصد رشد داشت و نفت وست تگزاس اینترمدییت نیز رشد قیمت حدودا یک درصدی را تجربه کرد.

قیمت نفت به دلیل اختلال در عرضه نفت کشورهای نیجریه، کانادا، لیبی و ونزوئلا و کاهش تولید نفت آمریکا، نسبت به پایین ترین رقم های ۱۳ سال گذشته که در فصل زمستان به ثبت رسید، حدود ۹۰ درصد افزایش یافته است. نگرانی ها درباره مازاد عرضه جهانی نفت قیمت ها را از بالای ۱۰۰ دلار در هر بشکه در اواسط سال ۲۰۱۴ به زیر ۳۰ دلار در سه ماهه نخست ۲۰۱۶ رسانده بود.

بر اساس گزارش موسسه بیکرهاگز، شرکت های آمریکایی که هفته گذشته ۹ سکوی حفاری را به فعالیت های خود اضافه کرده بودند، این هفته نیز ۳ سکوی دیگر به فعالیت های حفاری خود افزوده اند.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.