ایران دهمین کشور در مصرف انرژی ۱۳ خرداد, ۱۳۹۵

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران با بیان اینکه پیک بار مصرف برق در شهر تهران حدود ۳۰۰ ساعت است، گفت: منطقی نیست صنعت برق هزینه‌های سنگینی را فقط به‌خاطر تأمین برق در این زمان متحمل شود.

اقتصادپرس: سید محمد هاشمی در نخستین همایش یاوران معروف وزارت نیرو که با حضور مدیران ارشد صنعت آب‌وبرق برگزار شده بود، گفت: با اینکه در دین ما تأکید بسیار زیادی به مقوله صرفه‌جویی شده است، اما متأسفانه در حال حاضر ما جزء دهمین کشور در مصرف انرژی هستیم که این مهم با آموزه‌های دین ما منافات دارد.

وی بابیان اینکه شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در صنعت برق می‌توانند نقش بسیار مهمی در ترویج و احیای فرهنگ صحیح مصرف انرژی داشته باشند، گفت: امیدواریم با همکاری مشترکان و مدیریت مصرف انرژی تمام تلاش خود را در صرفه‌جویی انرژی و کاهش هزینه‌ها در بخش اقتصاد مقاومتی به کار ببندیم.

همچنین در این همایش، هاشمیان معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: امروزه مسئولیت‌پذیری و امر به معروف و نهی از منکر یکی از شاخصه‌های مهم در یک جامعه برتر محسوب می‌شود.

وی تأکید کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر با تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در سازمان‌ها و ادارات به دنبال آموزش افراد برگزیده‌ای به‌عنوان یاوران معروف است تا این فریضه الهی که یکی از واجبات دینی است، به‌درستی در سطح سازمان‌ها پیاده شود.

همچنین در این همایش حجت‌الاسلام رضایی محلاتی گفت: انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، امر به زیبایی و نهی از زشتی در یک جامعه، یک فریضه الهی در دین ماست تا جایی که پیامبر اسلام(ص) از آن به‌عنوان هویت و کمال دین نام می‌برد.

وی افزود: وظیفه یک فرد مسلمان این نیست که به دنبال عیوب دیگران باشد، بلکه تنها با مشاهده منکر به بیان معروف بپردازید.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.