رشد تسهیلات تاییدی صندوق توسعه صنایع دریایی در سال ۹۴ ۵ خرداد, ۱۳۹۵

مقایسه عملکرد سال ۹۳ و ۹۴ صندوق توسعه دریایی از رشد ۴۰۰ درصدی تسهیلات تایید شده حکایت دارد.

اقتصاد پرس: در سال ۱۳۹۴ ، تعداد ۵۹ درخواست تسهیلات به صندوق صنایع دریایی ارائه شده که این تعداد در سال ۱۳۹۳ ، ۳۰ مورد بوده است که حاکی از۱۰۰ رشد در تعداد  درخواست ها می باشد.

این درخواست ها به تفکیک ۳۴ مورد تعمیرات شناور ، ۱۰ مورد ساخت شناور ، ۹ مورد تجهیزات و زیر ساخت و ۶ مورد مشاور ساخت بوده است .

بر این اساس از این تعداد تسهیلات بررسی شده درسال ۹۴  ، ۲۸ فقره تسهیلات مورد تایید قرار گرفتندکه ۲۰ مورد آن در خصوص تعمیرات شناور ، ۴ مورد ساخت شناور و ۴ مورد تجهیزات و زیر ساخت بودند که در مقایسه با سال ۹۳ ، ۴۰۰ درصد افزایش  نشان می دهد . مجموع ریالی این تسهیلات تایید شده بالغ بر۳۰۹ میلیاردریال بوده است که این میزان در سال ۹۳  حدود ۷۴ میلیارد ریال بود .

همچنین  درسال ۱۳۹۴ منابع جدیدی برای حوزه ساخت و تکمیل جذب شده است . در سال گذشته ۱۶۹ میلیارد ریال تسهیلات ساخت مصوب شده است که در مقایسه با سال ۹۳  از رشد ۱۴۴ میلیارد ریالی برخوردار بوده است .

افزایش سرمایه و رشد پرونده تسهیلات ساخت ، ارائه تسهیلات در حوزه تجهیزات و زیر ساخت ، شروع طرح ساماندهی سازندگان تجهیزات دریایی و تکمیل زنجیره تامین ، تصویب اعطای تسهیلات کم بهره به شرکت های دانش بنیان و حمایت از نوآوری در صنایع دریایی ،  تصویب تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی  و چاپ جلد دوم وسوم  پروژه مطالعاتی  توسعه صنعت کشتی سازی در۹ کشور منتخب را میتوان از دیگرفعالیت های صندوق  توسعه دریایی در سال ۱۳۹۴ عنوان کرد.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.