خام فروشی در ضدیت با اقتصاد مقاومتی است ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵

فرمانده سپاه کربلای مازندران با انتقاد از اظهارات وزیر نفت مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی با افزایش صادرات نفت گفت: خام فروشی یکی از موارد خلاف و در ضدیت با اقتصاد مقاومتی است.

اقتصادپرس: سردار محمد حسین بابایی گفت: اگر اقتصاد مقاومتی به صورت شایسته تبیین شود دیگر وزیر نفت نمی تواند بگوید صادرات نفت را می خواهیم در راستای اقتصاد مقاومتی افزایش دهیم! باید گفت خام فروشی یکی از موارد خلاف و در ضدیت با اقتصاد مقاومتی است.

فرمانده سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه یکی از مخاطبان اصلی رهبر معظم انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی، سازمان بسیج سازندگی است، گفت: ما باید در جنگ اقتصادی که دشمن راه انداخته با قدرت وارد شویم. برخی از مسئولان و مردم هنوز اقتصاد مقاومتی برایشان تفهیم نشده زیرا هنوز جنگ اقتصادی را لمس نکرده اند.

سردار محمد حسین بابایی افزود: بسیج سازندگی باید تبیین اقتصاد مقاومتی را به طور جد دنبال کند و رسانه ها را با الگوهای تولید و اقتصاد مقاومتی آشنا کند. پرداختن رسانه ها به فعالان اقتصاد مقاومتی باعث آشنایی بیشتر مردم با عرصه های اقتصاد مقاومتی شود. اگر این اتفاق بیفتد نظر مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل شدن اقتصاد مقاومتی به گفتمان عمومی محقق می شود.

وی خاطر نشان کرد: اگر اقتصاد مقاومتی به صورت شایسته تبیین شود دیگر وزیر نفت نمی تواند بگوید می خواهیم در راستای اقتصاد مقاومتی صادرات نفت را افزایش دهیم! باید به این وزیر گفت شما کار خود را انجام بده اما اسم اقتصاد مقاومتی را نیاور زیرا خام فروشی یکی از موارد خلاف و در ضدیت با اقتصاد مقاومتی است.

سردار بابایی گفت: متاسفانه امروز مسئولان با خارجی ها قرارداد می بندند و می گویند این قرارداد در راستای اقتصاد مقاومتی بوده است. باید بپرسیم کدام قرار داد خارجی در راستای اقتصاد مقاومتی به نفع عموم مردم و معیشت آن ها بوده است؟

فرمانده سپاه کربلای مازندران افزود: بسیج سازندگی در هر استان باید با همکاری صدا و سیما کارگاه های اقتصاد مقاومتی را در قالب مستند به مردم نشان دهد تا آگاهی های مردم درباره اقتصاد مقاومتی افزایش یابد.

سردار بابایی خاطرنشان کرد: در استانهای شمالی در هر سال با کاهش یا افزایش تولید یک محصول مواجه هستیم که باعث افزایش یا کاهش شدید قیمت آن محصول می شود و در این میان تنها صنایع تبدیلی می تواند نجات دهنده کشاورزان باشد. صنایع تبدیلی می تواند به کشاورزان کمک کند تا به سود بهتری دست یابند.

فرمانده سپاه کربلای مازندران، گفت: گسترش صنایع تبدیلی باعث ایجاد توازن در بازار محصولات کشاورزی خواهد شد. صنایع تبدیلی دنیایی از شغل را ایجاد می کند و نمی گذارد تولید کننده ضرر کند. به همین دلیل بسیج سازندگی در برنامه های اقتصاد مقاومتی خود باید حمایت از صنایع تبدیلی بویژه در روستاها را در اولویت قرار دهد.

وی با بیان اینکه متاسفانه در روستاهای شمال کشور دیگر کمتر صدای مرغ و خروس شنیده می شود و روستاها به جای تولید صرفا از حیث گردشگری موضوعیت پیدا کرده اند، گفت: مطالعات علمی ثابت می کند که کشور ایران با همین منابع کنونی آب و انرژی ظرفیت تولید غذا برای ۳۰۰ میلیون نفر را داراست.

منبع: بسیج سازندگیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.