کرواسی خواستار واردات نفت و گاز ایران شد ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵

وزیر کارآفرینی و صنایع کوچک کرواسی گفت:کشور کرواسی وارد کننده نفت، گاز ، پلی اتیلن و سایرمحصولات پتروشیمی است که ایران می تواند یکی از مقاصد وارداتی ما باشد.

اقتصاد پرس: محمد رضا نعمت زاده در دیدار با وزرای اقتصاد ، کارآفرینی و صنایع دستی  کشور کرواسی گفت: سیاست صنعتی ما براین است که با کشور کرواسی سرمایه گذاری مشترک صنعتی داشته و به تولید مشترک چه در ایران و چه در کرواسی  دست یابیم و مابقی محصولات خود را صادر نماییم که لازمه آن در ابتدا معرفی توامندیهای صنعتی و همکاری و آشنایی شرکتهای همتای دو کشور با یکدیگر است.
وی در ادامه با بیان اینکه در اکثر تولیدات صنعتی  دارای برند هستیم ؛ افزود : در رشته های صنعتی نظیر: خودروسازی، قطعه سازی ،صنایع غذایی ، دارو سازی ، آرایشی و بهداشتی ؛ پلاستیکی ، تجهیزات و لوازم خانگی صنایع معدنی نظیر : کاشی ، سرامیک و سیمان ؛  مخابرات ،صنایع پتروشیمی تجارب خوبی داریم .
نعمت زاده در ادامه یادآور شد : پیشنهاد من این است که قبل از تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی ، نماینده ای از سوی جمهوری اسلامی ایران به کرواسی معرفی شود  همچنین می بایست نقشه راه حداقل دوساله ای برای گسترش روابط صنعتی و تجاری  بین ایران و کرواسی تدوین شود.
وی با ابراز تاسف از اینکه به دلیل تحریم های گذشته، سطح همکاری ایران و کرواسی بسیار پایین است ، گفت: امید دارم با رفع موانع بانکی  وپیوستن ایران به ‌W.T.O  این سطح به ارتقاء مطلوبی برسد.
برپایه این گزارش؛ « دار کوهرت » وزیر کارآفرینی و صنایع کوچک کشور کرواسی گفت: پیشنهاد دارم سالانه در دو نوبت کمیسیون مشترک اقتصادی بین ایران و کرواسی برپا شود همچنین همکاری بین شرکتهای بازرگانی  و کارگاه های صنایع کوچک و متوسط دو کشور ایجاد و گسترش یابد.
وزیر کارآفرینی و صنایع کوچک کشور کرواسی یادآور شد : زمینه های همکاری صنعتی ما با ایران می تواند در رشته های صنعتی همانند: صنایع غذایی ، کشاورزی ، الکترونیک همچنین  کشت محصولات کشاورزی و تورسیم باشد.
« دار کوهرت » در ادامه گفت: کشور کرواسی وارد کننده نفت، گاز ، پلی اتیلن  و سایرمحصولات پتروشیمی است که ایران می تواند یکی ازمقاصد وارداتی ما باشد.
در ادامه این دیدار ؛ « تومیسلاویچ» وزیر اقتصاد کرواسی نیز گفت: ما برای گسترش روابط تجاری و رفع موانع آن به ایران آمده ایم و باید سطح مبادلات تجاری خود را از وضعیت کنونی ارتقاء دهیم .

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.