خیز تجار پاکستانی برای فروش ۷۰۰ هزار تن برنج به ایران ۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵

اتحادیه صادر کنندگان برنج پاکستان تصمیم گرفته است با هدف افزایش صادرات برنج به ایران به رقم ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تن دفاتر خود در تهران و مشهد را دایر کنند.

اقتصاد پرس:اعضای اتحادیه صادر کنندگان برنج پاکستان تصمیم گرفته اند با هدف افزایش صادرات برنج خود به ایران به رقم ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تن دفاتر خود در تهران و مشهد را دایر کنند.

بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی، اعضای اتحادیه صادر کنندگان برنج پاکستان، با کمک وزارت بازرگانی این کشور از وارد کنندگان برنج ایرانی دعوت خواهد کرد تا برای برگزاری نشست های دوجانبه به منظور افزایش تجارت برنج بین دو کشور همسایه به پاکستان سفر کنند.

این تصمیم پس از سفر هیئتی از این اتحادیه به ایران و دیدار با وارد کنندگان برنج در ایران اتخاذ شده است. این نشست موفقیت امیز بوده و صادر کنندگان برنج پاکستان انتظار دارند سفارشات جدیدی دریافت کنند.

اما در سمیناری که اخیرا توسط اتحادیه صادر کنندگان برنج پاکستان در محل اتاق بازرگانی و صنایع پاکستان ترتیب داده شده بود، بانکداران پاکستانی گفتند، بانک مرکزی این کشور هنوز همه موانع برقراری روابط بانکی با ایران را رفع نکرده است.

از آنجایی که تلاش ها برای ایجاد دفاتری در ایران، از پشتیبانی دولت پاکستان و وزارت بازرگانی این کشور برخوردار است، کارشناسان معتقدند می توان به دریافت سفارشات جدید از ایران امیدوار بود.

پاکستان که قبلا بزرگترین صادر کننده برنج به ایران بود، در طی ۲ سال گذشته به دلیل تحریم ها شاهد کاهش قابل توجه سهم خود از بازار برنج ایران بوده است.

ایران سالانه بیش از ۲ میلیارد دلار برنج وارد می کند. سهم برنچ پاکستان از این بازار عظیم در سال مالی ۲۰۱۵، ناچیز بود و رقمی حدود ۱٫۳۲ میلیون دلار را شامل می شد.

صادر کنندگان می گویند هند به دلیل برقراری ارتباطات قوی تر بین تهران و دهلی، جای پاکستان را در بازار برنج ایران گرفته است.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.