کشف برنج‌ تاریخ مصرف گذشته در کیسه‌های برنج‌ معروف هندی ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۵

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز از کشف برنج‌های تاریخ مصرف گذشته در کیسه‌های برنج‌های معروف هندی در کرج و دستگیری ۲ نفر در این رابطه به دستور دادستان خبر داد.

اقتصاد پرس: علی‌اکبر مختاری اظهار داشت: سرسره مارپیچ یکی از استخرهای شهر کرج به جهت نداشتن استانداردهای لازم بعد از سانس آخر حوالی ساعت ۲ بامداد امروز با حکم قطعی تعطیل شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز با اشاره به اینکه سرسره مارپیچ استخر مورد نظر از استانداردهای لازم برخوردار نبوده است، گفت:‌ کارشناسان استاندارد با بازدید و بررسی‌های لازم، متوجه عدم استانداردهای لازم در سرسره مارپیچ این استخر شده بودند.

مختاری در ادامه با بیان اینکه مقادیری برنج تقلبی در شهر کرج کشف شده است،‌ افزود: برنج‌های فاقد کیفیت لازم در کیسه‌های برندهای معروف هندی بسته بندی شده بوده که شب گذشته کشف شده است.

وی با اشاره به اینکه شب گذشته ۲ نفر از متهمین این کشف با دستور دادستان دستگیر شدند، گفت: میزان برنج‌های کشف شده ۳ تن بوده است.

مختاری با بیان اینکه برنج‌های تقلبی کشف شده قبل از توزیع در سطح استان البرز کشف شده است،‌ افزود: این اقدام با همکاری صنعت و معدن و شعبه ۹ سیار تعزیرات حکومتی استان البرز صورت گرفت و محل مورد نظر نیز توقیف شده است.

وی با اشاره به اینکه برند گونی‌های تعویض شده برنج در تلویزیون تبلیغ می‌شود، گفت: برنج‌های کشف شده برنج‌های خارجی تاریخ مصرف گذشته یا نزدیک به تاریخ انقضا بوده است که تاریخ‌های مصرف تا سال ۲۰۱۷ روی این گونی‌ها درج شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز با بیان اینکه در استان البرز در مراحل مختلف ۵۰۰، ۱۰۰، ۷ و ۳ تن برنج نامرغوب و تقلبی کشف شده است، افزود: با هماهنگی که سرنخ آن از کرج آغاز شده بود، ۸۰۰ تن برنج نامرغوب و تقلبی در تهران کشف شده است.

مختاری با اشاره به اینکه با هماهنگی‌های لازم با تهران میزان ۱۲۰۰ تن برنج تقلبی در سطح استان البرز و تهران کشف شده است، گفت: این آمار از اواسط اسفندماه سال ۹۴ تاکنون است.

منبع:  تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.