میانگین قیمت هر متر واحد مسکونی در تهران ۷ مهر, ۱۳۹۵

در شهریور ماه متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران ۴۲٫۷ میلیون ریال بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲٫۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

اقتصاد پرس:بانک مرکزی در تازه ترین گزارش خود  از وضعیت مسکن  از رشد ۱۰٫۹ درصدی معاملات مسکن در تهران خبر داده است. بر اساس این گزارش تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در شهریورماه سال ۱۳۹۵ به ۱۴٫۳ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۰٫۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

این گزارش نشان می‌دهد،، در شهریورماه سال ۱۳۹۵ ،تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی شهر تهران به ۱۴٫۳ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۰٫۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران ۴۲٫۷ میلیون ریال بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲٫۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در شهریورماه سهال ۱۳۹۵ حاکی از آن است که واحدهای تا ۵ سهال ساخت با سهم ۵۱٫۵ درصد بیشترین سهم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در شهریورماه سال ۱۳۹۵ ، متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران ۴۲٫۷ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل، ۰٫۶ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲٫۳ درصد افزایش نشان میدهد.

منبع:مشرقدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.