دستگاه‌های دولتی سواحل را تخریب کرده‌اند ۳ مهر, ۱۳۹۵

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به عقب‌ماندگی کشور در تجارت گفت: برخی دستگاه‌های دولتی سواحل کشور را تخریب‌ کرده‌اند و نظام باید فکری اساسی برای این مسئله کند.

اقتصاد پرس: محمدرضا رضایی با اشاره به اینکه در بنادر دنیا به صورت ۳ شیفت کار می‌کنند این در حالی است که در ایران از ۶۰ درصد ظرفیت بنادر کشور استفاده می‌شود، اظهار کرد: در حوزه تجارت عقب‌ماندگی‌هایی داریم که باید در پسابرجام از ظرفیت‌های بنادر بیشتر استفاده کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت ساماندهی دستگاه‌های مرتبط با دریا تصریح کرد: توسعه پایدار مناطق ساحلی باید یکی از اولویت‌ها باشد این در حالی است که در حوزه مذکور خلأ داریم. به طوری که مردم ساکن در مناطق ساحلی کپرنشین هستند و باید از قِبل سرمایه‌گذاری در بنادر منتفع شوند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مردم شهرهای خرمشهر، آبادان، بندرعباس که در حاشیه دریا زندگی می‌کنند وضعیت نابسامانی دارند، یادآور شد: برخی دستگاه‌های دولتی سواحل کشور را تخریب کرده‌اند که باید نظام فکری اساسی برای این مسئله کند.

رضایی با تاکید بر اینکه هرگونه فعالیتی در دریا و سواحل باید با هماهنگی سازمان بنادر انجام شود، گفت: فعالیت سایر دستگاه‌های دولتی در سواحل و بنادر باید با مجوز سازمان بنادر انجام شود. ما در این بحث به لحاظ قانونی از این سازمان حمایت خواهیم کرد.

وی با تاکید بر صدور مجوز خودسرانه برای تخریب و ساخت و ساز در سواحل از سوی دستگاه‌های دیگر اظهار کرد: از قوه قضائیه درخواست کرده‌ایم که از این فعالیت‌ها جلوگیری کند.

منبع:تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *