مسدودکننده‌های تبلیغات بامرورگر تازه مایکروسافت سازگار شدند ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۵

مایکروسافت از ماه مارس آزمایش نسخه تازه ای از مرورگر Edge را بر روی ویندوز ۱۰ آغاز کرد که از افزونه ها پشتیبانی می کرد. حال این مرورگر با افزونه های مسدودکننده تبلیغات سازگار شده است.

اقتصاد پرس: مایکروسافت از ماه مارس آزمایش نسخه تازه ای از مرورگر Edge را بر روی ویندوز ۱۰ آغاز کرد که از افزونه ها پشتیبانی می کرد. حال این مرورگر با افزونه های مسدودکننده تبلیغات سازگار شده است.

AdBlock  و  AdBlock Plus دو افزونه محبوب در میان افرادی هستند که تمایلی به مشاهده تبلیغات مختلف در حین وبگردی ندارند. این افزونه ها با مرورگرهایی همچون کروم و فایرفاکس سازگار هستند و حالا استفاده از آنها در Edge هم ممکن شده است.

امکانات این دو افزونه در Edge تفاوتی با امکانات آن در کروم و فایرفاکس ندارد و کاربران می توانند تبلیغات گوناگون را در سطوح مختلف بلوکه کنند. البته مدتی است تعدادی از سایت ها به جنگ این افزونه ها امده اند و از نمایش محتوای خود برای کاربران استفاده کننده از افزونه های یاد شده خودداری می کنند.

مایکروسافت بعد از نزول تدریجی جایگاه و اهمیت مرورگر IE خود و ناتوانی در افزایش سهم آن از بازار مرورگرها مرورگر Edge را عرضه کرد. اما با عرضه مرورگرهای فایرفاکس و کروم نتوانست موفقیت های خود در دهه گذشته را تکرار کند.

 منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *