قیمت نفت تحت تاثیر گزارش آژانس بین‌المللی انرژی کاهش یافت ۲۴ شهریور, ۱۳۹۵

قیمت نفت پس از پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی که بازار تا ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۷ متوازن نخواهد شد، با ۹۵ سنت کاهش به بشکه‌ای ۴۷٫۳۷ دلار رسید.

اقتصاد پرس: به دنبال یک سری پیش‌بینی های تیره و تار در مورد رشد تقاضا که نشان داد ذخایر استفاده نشده پیش از مدت مورد انتظار همچنان دست نخورده باقی خواهد ماند، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت.

آژانس بین‌المللی انرژی از یک رکود شدید در رشد تقاضای جهانی نفت خبر داد که بعلاوه انباشته شدن ذخایر و افزایش عرضه به این معناست که بازار نفت خام حداقل تا ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۷ با اشباع مواجه خواهد بود.

این گزارش کاملا برخلاف پیش‌بینی ماه قبل این آژانس است که گفته بود عرضه و تقاضا تا پایان امسال به توازن می‌رسد و ذخایر با سرعت کاهش می‌یابد.

هر بشکه نفت برنت با ۹۵ سنت کاهش ۴۷٫۳۷ دلار و نفت خام آمریکا با ۱٫۰۹ دلار کاهش ۴۵٫۲۰ دلار در هر بشکه فروخته شدند.

ایگن وینبرگ، تحلیلگر کامرزبانک آلمان گفت: «به نظر می‌رسد وضعیت در چشم اوپک و IEAبه شدت بد شده است.»

«من متعجب نخواهم شد اگر تضعیف قیمت‌ها برای مدتی ادامه یابد.»

به گفته تاجران، آمار خوب چین در مورد رشد تولیدات صنعتی این کشور در ماه آگوست نتوانست قیمت نفت را در بازار نفت خام بالا ببرد زیرا بازار نفت همچنان در حال شناسایی سود است.

تولیدات صنعتی چین با بیشترین سرعت در ۵ ماه گذشته رشد کرد چراکه تقاضا برای محصولات از ذغال سنگ گرفته تا خودرو بهبود یافته است،‌اما اکنون چشم انداز برای تقاضای چین و هند ناامید کننده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.