خواهان بازگشت لایحه اصلاح قانون کار به دولت هستیم ۲۴ شهریور, ۱۳۹۵

عضو کارگری شورای عالی کار با اشاره به اینکه چند روز گذشته به صورت رسمی گفتیم، خواهان بازگشت قانون کار به دولت هستیم‌گفت:اگر شورای عالی کار برش داردکه لایحه خطرناک اصلاح قانون کار را پس بگیرد، خواهان برگزاری جلسه فوق العاده شورای عالی کار هستیم.

اقتصاد پرس:  علی خداییدر واکنش به اظهارات حسن هفده‌تن، معاون روابط کار مبنی بر اینکه نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی درخواست خود را مبنی بر پس گرفتن لایحه اصلاح قانون کار به شورای‌عالی کار ارائه دهند تا در صورت تصویب اعضای این شورا، لایحه یاد شده برای تأمین نظر کارگران و کارفرمایان ارجاع داده شود و در شورای عالی کار مورد بررسی قرار گیرد گفت:اگر خواسته کارگران برای دولت حائز اهمیت است باید هر چه سریعتر لایحه اصلاح قانون کار را پس بگیرد.

وی ادامه داد:اعضای کارگری شورای عالی کار چندروز گذشته خواسته خود را به صورت رسمی به دبیرخانه شورای عالی کار اعلام کردند .

عضو کارگری شورای عالی کار با بیان اینکه مصوباتی از جمله افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران حدود دو سال است که معطل مانده است گفت:اگر شورای عالی کار تا این اندازه برش دارد که بتواند لایحه خطرناک اصلاح قانون کار را پس بگیرد اعلام می‌کنیم که خواست گروه کارگری تشکیل جلسه فوق العاده شورای عالی کار است.

خدایی در واکنش به بخش دیگری از صحبت های حسن هفده تن که گفته است می‌توان در کمیسون اجتماعی لایحه اصلاح قانون کار را با حضور نماینده کارگران مورد بحث قرار داد، اظهار داشت: از نظر تشکلات کارگری و حتی کارفرمایان موافقان اصلاح قانون کار، در شرایط کنونی بررسی این لایحه در کمیسون اجتماعی اساساً هیچ موضوعیتی ندارد و باید به مجلس باز گردد.

منبع:تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *