تاثیر اظهارات پوتین بر قیمت نفت ۱۳ شهریور, ۱۳۹۵

ظهارات روز گذشته رئیس جمهور روسیه مبنی بر لزوم همکاری کشورها در محدود کردن عرضه نفت قیمت نفت را صعودی کرد.

اقتصاد پرس: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز گذشته بر لزوم محدود شدت عرضه از سوی کشورهای تولیدکننده عمده نفت جهان تاکید کرد: این مقام روس این اقدام را در جهت بهبود ثبات قیمت نفت در بازار جهانی ضروری دانست. این اظهارات پوتین قیمت نفت در بازار جهانی را صعودی کرد.

از سوی دیگر گفته‌های این بالاترین مقام روس ابهامات ایجاد شده نسبت به همکاری روسیه در طرح فریز نفتی را نیز از بین برد. پیش‌تر وزیر انرژی این کشور اعلام کرده بود که تولید نفت روسیه افزایش خواهد یافت و همین امر نگرانی‌ها نسبت به همکاری این کشور در طرح فریز نفتی را افزایش داده بود.

براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته کشورهای عضو اوپک و کشورهای عمده تولید کننده نفت در جهان نظیر روسیه ماه آینده میلادی در الجزایر دور هم جمع خواهند شد تا طرح محدود کردن عرضه نفت به بازار جهانی را کلید بزنند.

روز گذشته پوتین در گفت‌وگو با بلومبرگ اعلام کرد: روسیه و اوپک که نیمی از نفت جهان را تولید می‌کنند باید تولید نفت خود را محدود کرده و می‌تواند ایران را از این امر مستثنی کند.

پیش‌تر در ماه آوریل نشست مشابهی تشکیل شد اما با کارشکنی عربستان از ساعات پایانی این نشست که در قطر برگزار شد این اجلاس بی‌نتیجه پایان یافت

منبع :افکارنیوزدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *