اختصاص فاینانس 2 میلیارد دلاری برای تولید2000واگن قطار شهری ۹ شهریور, ۱۳۹۵

سخنگوی دولت گفت: در شورای اقتصاد برای تولید ۲۰۰۰ دستگاه واگن بالغ بر ۲ میلیارد دلار اجازه استفاده از فاینانس داده شد.

اقتصادپرس: محمدباقر نوبخت در نشست خبری خود با رسانه‌ها اظهار کرد: برای کمک به بهبود وضعیت آلودگی هوا و شرایط زیست‌محیطی و تسهیل در حمل و نقل شهری یکی از سیاست‌های درست که فعال شدن حمل و نقل شهری به صورت قطار شهری است را در دستور کار داریم اما واگن های کافی با تکنولوژی روز تولید نمی‌شود.

وی افزود: ما ۴ تولید کننده داخلی داریم که برای فعال‌تر شدن استفاده از تکنولوژی روز در شورای اقتصاد برای تولید ۲۰۰۰ دستگاه واگن بالغ بر ۲ میلیارد دلار اجازه استفاده از فاینانس داده شد.

نوبخت در ادامه با بیان اینکه در هیات وزیران ۳ ماده به برنامه ششم توسعه افزوده شد، عنوان کرد: ما ضمن ارائه برنامه ششم به مجلس فقط احکامی که مورد نیاز بود را آورده بودیم اما مجلس محترم می‌خواست اهداف هم در برنامه باشد که به احترام مجلس دولت ۳ ماده دیگر به این لایحه تقدیمی اضافه کرد. در این ۳ ماده اهداف کمی کلان و بخشی، منابع لازم برای سرمایه‌گذاری و اولویت هایی که برای موضوعات مختلف در برنامه ششم توسعه است تصویب کرد.

سخنگوی دولت در ادامه با اشاره به آماری که در این سه ماده آمده یادآور شد: در این اهداف پیش بینی شده از سال ۹۵ تا ۹۹ رشد اقتصادی ۸ درصد، تولید سرانه ۶٫۷ درصد، بهره وری کل عوامل تولید ۲٫۸ درصد، تشکیل سرمایه ثابت ناخالص سالانه ۱۵٫۴ درصد، رشد خواهد داشت و پیش بینی می شود نرخ تورم و بیکاری در پایان برنامه یک رقمی شود.

وی همچنین بیان کرد: در این برنامه پیش بینی شده سالانه در کشاورزی ۵ درصد، نفت ۹٫۳ درصد، معدن ۸٫۸ درصد، صنعت ۹٫۳ درصد، آب برق و گاز ۸٫۳ درصد، ساختمان ۶٫۴ درصد، حمل و نقل و انبارداری ۸٫۳ درصد، ارتباطات ۱۹٫۴ درصد و خدمات ۵٫۸ درصد رشد داشته باشیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *