ثبات در بازار گوشت قرمز، مرغ و بوقلمون+قیمت‌ها ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵

بررسی‌ها از بازار مواد پروتئینی نشان می‌دهد که قیمت انواع گوشت قرمز، گوشت مرغ و گوشت بوقلمون در مقایسه با هفته‌های اخیر تغییر محسوسی نداشته و با ثبات نسبی همراه بوده است.

اقتصاد پرس: انواع اقلام گوشت قرمز و گوشت مرغ با شروع سال جدید و پس از تعطیلات نوروز با تغییر و نوسان چندانی همراه نشد و حتی برخی اقلام مانند گوشت مرغ با روند نزولی قیمت روبرو شد و همچنین شتاب افزایشی قیمت گوشت قرمز که در اواخر سال قبل آغاز شده بود متوقف شده و تا حدودی در جهت کاهش حرکت کرد.

در حال حاضر در مغازه‌های سطح شهر هر کیلوگرم گوشت مرغ به طور متوسط ۶۵۰۰ تومان فروخته می‌شود. همچنین در میان دیگر اقلام گوشت مرغ، فیله مرغ کیلویی ۱۳ هزار تومان، سینه مرغ کیلویی ۷۸۰۰ تومان، ران مرغ کیلویی ۷۴۰۰ تومان، بال مرغ کیلویی ۸۳۰۰ تومان و هر کیلوگرم گردن مرغ ۳۲۰۰ تومان قیمت دارد.

اما در شرایطی که قیمت گوشت مرغ رو به کاهش بوده و طی امسال پایین‌تر از قیمت منطقی ۷۰۰۰ تومانی وزارت کشاورزی است،مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ گوشتی معتقد است که تنظیم بازار این محصول که هنوز دولتی است باید به بخش خصوصی واگذار شود و برای ایجاد تعادل تولید و بازار گوشت مرغ باید مشوق صادراتی برای آن در نظر گرفته شود.

از سوی دیگر هر کیلوگرم گوشت راسته در مغازه‌های سطح شهر به طور متوسط ۳۶ هزار تومان عرضه می‌شود. همچنین گوشت گوساله ران کیلویی ۳۴ هزار تومان، گوشت گوساله فیله کیلویی ۴۷ هزار تومان، گوشت گوسفندی ماهیچه کیلویی ۴۰ هزار تومان، گوشت استیکی ۴۶ هزار تومان، شقه با گردن کیلویی ۳۳ هزار تومان و گوشت چرخ کرده کیلویی ۳۶ هزار تومان عرضه می‌شود. گوشت بوقلمون نیز کیلویی ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان و گوشت بوقلمون بدون استخوان کیلویی ۲۳ هزار تومان فروخته می‌شود.

در جدول زیر قیمت انواع گوشت و مرغ آمده است:

انواع اقلام گوشت و مرغ متوسط قیمت ( هر کیلوگرم)
گوشت گوساله راسته ۳۶ هزار تومان
گوشت گوساله ران ۳۴ هزار تومان
گوشت گوساله فیله ۴۷ هزار تومان
گوشت گوسفندی ماهیچه ۴۰ هزار تومان
گوشت استیکی ۴۶ هزار تومان
شقه با گردن ۳۳ هزار تومان
گوشت چرخ کرده ۳۶هزار تومان
گوشت مرغ ۶۵۰۰ تومان
مرغ کامل بسته بندی شده ۷۵۰۰ تومان
مغز ران گوسفندی ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان
فیله مرغ ۱۳ هزار تومان
سینه مرغ ۷۸۰۰ تومان
ران مرغ ۷۴۰۰ تومان
سینه جوجه کبابی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان
بال مرغ ۸۳۰۰ تومان
گردن مرغ ۳۲۰۰ تومان
گوشت بوقلمون ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان
بوقلمون بدون استخوان ۲۳ هزار تومان
کله پاچه ۳۵ هزار تومان

منبع:ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *