شارژ تجهیزات الکترونیکی با توربین قابل حمل ۲۶ مرداد, ۱۳۹۵

شرکت Enomad کره جنوبی یک توربین قابل حمل با عنوان Estream تولید کرده است که در مقایسه با نمونه های موجود در بازار ظرفیت بالاتر و قابلیت حمل بهتری دارد.

اقتصادپرس:  ابعاد این توربین جدید که عمدتا از جنس ABS و پلی کربنات ساخته شده، ۲۴٫۵ در ۶٫۵ سانتیمتر است و قطر پروانه های آن به ۲۱ سانتیمتر می رسد. وزن این توربین حدود ۸۰۰ گرم است و بین ۲٫۵ تا ۵ وات توان تولید می کند. انرژی حاصل از این توربین در یک باتری ۶۴۰۰ میلی آمپری از نوع Li-ion ذخیره می شود.
به گفته شرکت Enomad شارژ کامل باتری این توربین با استفاده از جریان آب در حدود ۴٫۵ ساعت طول می کشد. همچنین می توان آن را با استفاده از یک پورت micro USB هم شارژ کرد. باتری دارای شارژ کامل قادر است یک گوشی آیفون را سه بار شارژ کند.
اجزای توربین Estream را می توان به دوبخش باتری و توربین تفکیک کرد. این توربین سه پورت USB با توان خروجی ۷٫۵ وات دارد که با استفاده از آن می توان به طور همزمان سه گوشی هوشمند را با دو برابر سرعت معمول در پورت های USB، شارژ کرد.
در حال حاضر سرمایه لازم برای تولید Estream از طریق یک کمپین عمومی تامین می شود و هر شخصی که ۱۸۰ دلار به این کمپین کمک کند، یک عدد توربین قابل حمل دریافت خواهد کرد. قرار است این توربین قابل حمل در ماه ژانویه ۲۰۱۷ به بازار عرضه شود.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *