هشدار در مورد قابل هک بودن ریموت میلیون ها خودرو ۲۳ مرداد, ۱۳۹۵

گروهی از کارشناسان امنیت رایانه می‌گویند راهی برای هک کردن سیستم‌های ورود به خودرو که بدون کلید عمل می‌کنند یافته‌اند و از این طریق می‌توان قفل میلیون‌ها خودرو را که در بیست سال اخیر تولید شده‌اند باز کرد.

اقتصادپرس:دزدان از این طریق می‌توانند درب خودروها را بدون زحمت زیادی باز کنند و اقلام داخل آنها را بدزدند بدون آنکه لازم باشد شیشه ماشین را بشکنند یا به سایر روش‌های خشن و فیزیکی متوسل شوند.

متخصصان می‌گویند سیستم ورود به خودروی بدون کلید و کنترل از راه دور که در تولیدات ده‌ها شرکت خودروسازی به کار گرفته می شود با دستکاری مختصری قابل سوءاستفاده توسط هکرها و دزدان است.

به عنوان مثال می‌توان به خودروهای ساخت شرکت فولکس واگن اشاره کرد که به همین علت در برابر سرقت آسیب پذیرند. این امر تمامی تولیدات این شرکت از سال ۱۹۹۵ به بعد را شامل می‌شود. بسیاری از اتومبیل‌های ساخت جنرال موتورز، فورد، شورولت و رنو هم به همین علت در برابر دزدی مصونیت ندارند.

بر مبنای مقاله ای که در یک کنفرانس امنیتی به نام یوزنیکس در آستین تگزاس ارائه شده، دزدان می‌توانند با دستکاری و استراق سمع کدهای رادیویی مورد استفاده در کنترل از راه دورهای خودروها اطلاعات لازم برای باز کردن قفل در اتومبیل ها را جمع آوری کنند.

در میان خودروهای ساخت فولکس واگن تنها مدل های جدیدی همچون گلف، تیگوآن، پاسات و توران آسیب پذیر نیستند. در حال حاضر متخصصان امنیتی و شرکت های خودروسازی در حال بحث و تبادل نظر برای مقابله با این مشکل جدی هستند. هنوز هیچ راه حل قطعی برای برطرف کردن مشکل یاد شده پیدا نشده است.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.