رونمایی از بسته جدید اشتغال سال ۹۵ ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۵

نشست شورایعالی اشتغال با حضور حسن‌روحانی پایان یافت و بر اساس آن طرح اشتغال فراگیر «حرکت» به عنوان بسته جدید اشتغال سال ۹۵ برای کل کشور تصویب شد.

اقتصاد پرس: ساعتی پیش، نشست شورایعالی اشتغال با حضور حسن روحانی، رئیس جمهور برگزار شد و در این نشست طرح اشتغال فراگیر «حرکت» به عنوان بسته جدید اشتغال سال ۹۵ برای کل کشور تصویب شد.

در این باره اصغر منصوری، عضو شورای عالی اشتغال و معاون وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه این نشست یک ساعت و نیم به طول انجامید،‌ اظهار داشت: این نشست به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی و با حضور تمام اعضای اصلی برگزار شد.

وی با اعلام اینکه طرح اشتغال فراگیر «حرکت»‌ برای اجرای در سراسر کشور به تصویب رسید، گفت: توسعه اشتغال از طریق مدیریت منابع حاصل از صرفه‌جویی در مصرف در بخش ساختمان و صنعت و کشاورزی و همچنین مدیریت حفظ محیط زیست از دیگر مصوبات این نشست بود.

این مقام مسئول تأکید کرد: توسعه اشتغال از طریق گردشگری و همچنین از مسیر IT و ICT نیز مورد تصویب قرار گرفت و همچنین توسعه اشتغال مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) از طریق توانمندسازی اقتصادی گروه‌های هدف نیز به تصویب رسید.

منصوری با اشاره به اینکه بسته سیاست‌های اشتغال سال ۹۵ برای اجرا به تمام دستگاه‌ها و نهادهای مسئول ابلاغ خواهد شد،‌ گفت: در این بسته سیاستی موضوعات مهم دیگری از جمله مسائل پولی و مالی و مالیات مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

علی ربیعی وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست گزارش مبسوطی درباره بازار کار ایران و همچنین امکاناتی که منجر به توسعه اشتغال کشور می‌شود را ارائه کرده است.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.