نشست ‘هبیتات’در اندونزی آغاز شد ۴ مرداد, ۱۳۹۵

سومین نشست از کمیته مقدماتی سومین کنفرانس سازمان ملل در زمینه مسکن و توسعه پایدار شهری (هبیتات ۳) روز دوشنبه با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی کشورمان در شهر ‘سورابایا’ اندونزی گشایش یافت.

اقتصادپرس: محمد سعید ایزدی’ معاون وزیر راه و شهرسازی ایران در این نشست سه روزه بین المللی که در شهر ‘سورابایا’ اندونزی برگزار می شود، شرکت دارد.
‘یوسف کالا’ معاون رییس جمهوری اندونزی سخنران افتتاحیه این نشست بین المللی بود و در این آیین، ضمن قرائت بیانیه وزارت مسکن و خدمات عمومی کشور میزبان، دبیر کل کنفرانس گزارشی از روند کار ارائه کرد.
در برنامه های جانبی این کنفرانس نشست های مختلفی برای ارائه نتایج تحقیقات و یا بررسی موضوعات شهری و توسعه در قاره ها و مناطق مختلف ارائه می شود تا نتایج آن به هبیتات ۳ برود.
در حاشیه سومین نشست از کمیته مقدماتی سومین کنفرانس سازمان ملل در زمینه مسکن و توسعه پایدار شهری در سورابایا، نمایشگاهی برپا شده تا کارشناسان شهری از این فرصت برای افزایش آگاهی در مورد توسعه پایدار شهری اقدام کنند و راه حل های ابتکاری و نوآوری ها برای مشکلات شهری ارائه شود.
نشست سورابایا مقدمه ای بر سومین کنفرانس سازمان ملل متحد برای مسکن و توسعه شهری پایدار (هبیتات ۳) است که از ۲۶ تا ۲۹ مهرماه سال جاری در شهر ‘کیتو’ کشور اکوادور برگزار می شود.
‘هبیتات ۳’ نیز نخستین کنفرانس جهانی سازمان ملل بعد از ایجاد دستور کار توسعه ¬بعد از سال ۲۰۱۵ یا هدف های توسعه پایدار است که برگزار می شود.
قرار است در این کنفرانس که سومین نشست کمیته مقدماتی آن در سورابایا اندونزی برگزار می شود موقعیتی برای شکل دادن به اجرای این هدف¬ های جدید و ارایه راهبردهای جدید رو به جلو برای پاسخ به چالش ¬های شهری ¬شدن به دست آید و ‘دستور کار جدید شهری’ برای قرن بیست ¬و یکم ارائه شود.
برنامه اسکان بشر ملل متحد (هبیتات) برای زندگی شهری بهتر تلاش می کند. رسالت هبیتات ترویج و ارتقاء توسعۀ اجتماعی و زیست محیطی اسکان بشر و دستیابی به هدف مسکن درخور برای عموم است.
هبیتات می کوشد با پیشگامی در فرایند شهری شدن و ترویج تغییر سیاست ها، روش ها و نگرش های مقابله با نیازهای توسعۀ شهری، رشد شهرها و مناطق روستایی را به فرصتی برای توسعه فراگیر برای همۀ شهروندان تبدیل کند.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.