دنیا به سمت برق تولیدی از نیروگاه‌های تجدیدپذیر رفته است ۲۹ تیر, ۱۳۹۵

رئیس چهارمین کنفرانس انرژی بادی ایران با بیان اینکه دنیا برق تولیدی خود را از نیروگاه‌های تجدیدپذیر تأمین می کند و ما نبایستی از این حرکت جهانی عقب بمانیم. گفت: ایران ظرفیت‌های بزرگی در زمینه انرژی باد دارد که باید این ظرفیت‌ها را فعال کند.

اقتصادپرس:محمد دورعلی در چهارمین کنفرانس انرژی بادی ایران گفت: وظیفه این کنفرانس این است که نواقص و موانع موجود برای استفاده بیشتر از انرژی بادی را در کشور بررسی و مرتفع کند.
وی با بیان اینکه ۳ الی ۴ سال است که برگزاری این کنفرانس‌ها آغاز شده است، اظهار امیدواری کرد با استفاده از تجربیات متخصصان جهانی در این زمینه می‌توانیم در آینده نزدیک از انرژی باد در کشور بهره بیشتری ببریم.
دورعلی اظهار داشت: در چهارمین کنفرانس انرژی بادی ایران در سال همایش‌های وزارت نیرو برگزار شد، ۸۰ میهمان خارجی و تعدادی از بهترین متخصصان جهان در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر حضور دارند که کوله باری از تجربه را در این زمینه با خود به همراه دارند.
وی در ادامه تسریع کرد: استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر بخصوص انرژی باد می‌تواند ضمن تأمین کمبود برق کشور، محیط زیست سالمی را برای ما به ارمغان آورد.
رئیس چهارمین کنفرانس انرژی بادی ایران با برشمردن مزایای استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر اظهار داشت: جهان به سمتی می‌رود تا با کاهش مصرف سوخت فسیلی، برق تولیدی خود را از نیروگاه‌های تجدیدپذیر تأمین کند و ما نبایستی از این حرکت جهانی عقب بمانیم.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *