وزارت نفت و گاز ترکمنستان منحل شد ۲۶ تیر, ۱۳۹۵

رئیس جمهور ترکمنستان وزارت صنایع نفت، گاز و منابع معدنی این کشور را منحل کرد.

اقتصادپرس: «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان صبح امروز در جلسه ویژه کابینه وزرای و مسئولین این کشور گفت: تصمیمات مهمی در زمینه مدیریت صنعت نفت و گاز اتخاذ شده‌ است.

رئیس جمهور ترکمنستان خطاب مقامات عالی رتبه صنعت نفت و گاز افزود: طبق تصمیم جدید وزارت نفت و گاز کشور منحل می‌شود و تمامی وظایف این وزارتخانه به شرکت ملی «ترکمن گاز» و شرکت ملی «ترکمن نفت» واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین سازمان آژانس دولتی مدیریت و بهره‌برداری از منابع هیدروکربور وابسته به نهاد ریاست جمهوری نیز منحل و وظایف آن به شرکت‌های ملی مذکور واگذار می‌شود.

رئیس جمهور ترکمنستان تصریح کرد: کلیه قراردادهای بین‌المللی به خصوص قرارداد مشارکت در سود با شرکت‌های نفتی خارجی که پیش از این با وزارت نفت و گاز و نیز آژانس دولتی مدیریت و بهره‌برداری از منابع هیدروکربور ترکمنستان منعقد می‌شد از این به بعد توسط شرکت‌های ملی نفت و گاز ترکمنستان صورت خواهد گرفت.

ترکمنستان با داشتن ذخائر نفت و گاز در منطقه یکی از بازیگران مهم در این صنعت می‌باشد و تغییرات در این وزارتخانه به دلیل رشد اقتصاد این کشور صورت گرفته است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *