بورس جان دوباره گرفت ۲۰ تیر, ۱۳۹۵

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات روزجاری با افزایش ۴۷٫۶۲ واحد به عدد ۷۳ هزار و ۷۶۴ واحد رسید.

اقتصادپرس: شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات روزجاری با افزایش ۴۷٫۶۲ واحد به عدد ۷۳ هزار و ۷۶۴ واحد رسید.
براین اساس ارزش کل معاملات بورس تهران از دو میلیارد و ۱۶۳ میلیون ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۳۲ میلیارد و ۳۳۷ میلیون سهم طی ۵۸ هزار نوبت معاملاتی است.
این گزارش می افزاید شاخص کل هم وزن با ۲۷٫۶۰ واحد کاهش به عدد ۱۳ هزار و ۶۸۳ واحد رسید.
گفتنی است نمادهای جم، فولاد، تاپیکو، شبنا، اخابر با بیشترین اثر مثبت موجب رشد و نماد فارس با بیشترین اثر منفی موجب کاهش دماسنج تالار شیشه ای شدند.
شاخص کل فرا بورس  با ۲٫۱۰ واحد کاهش به عدد ۷۷۸ هزار و ۵۰ واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از یک میلیارد و ۲۷۱ میلیون ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۱۵۵ میلیارد و ۳۳۶ میلیون سهم طی ۱۶ هزار نوبت معاملاتی است.
چراغ تالار شیشه ای سبز شد
همایون دارابی کارشناس بورس در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وضعیت بازار اظهار داشت: امروز نمایشگاه بورس جو مثبتی به بازار انتقال داد به طوریکه شاخص به عدد ۴۷٫۶۲ واحد رسید.
وی افزود: نمادهای فولاد مبارکه، پالایشگاه اصفهان، مخابرات رشد قیمت را تجربه کردند و در مقابل نماد های هولیدنیگ خلیج فارس و پتروشیمی پالایشگاه ها به دنبال کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی و اتفاق پالایشگاه بوعلی سینا تاثیر منفی در روند بازار گذاشتند.
دارابی تصریح کرد: با توجه به آنکه ده روز  تا برگزاری مجامع شرکت ها فرصت باقی است از این رو پیش بینی می شود  که بازار طی روزهای آتی کم حجم باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *