کشف نیم تن هروئین در گمرک لطف‌آباد ۱۹ تیر, ۱۳۹۵

در روزهای گذشته کارشناسان گمرک ایران موفق به کشف ۵۳۶ کیلوگرم هروئین در گمرک لطف‌آباد ایران شدند.

اقتصادپرس: قربان کریمی – مدیر کل گمرک لطف‌آباد – در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در تاریخ ۱۵ تیرماه سال جاری از گمرک لطف‌آباد کشور کامیونی عبود می کرد که ماموران بر اساس سامانه مدیریت ریسک هوشمند موفق به کشف ۵۳۶ کیلوگرم هروئین در آن شدند. به این ترتیب که همکاران ما به محتوای درون کامیون مظنون شده و دستگاه کامیون به سمت اسکن هدایت شد.

وی افزود: در هنگام اسکن متوجه دیواره سربی کامیون شدیم که پس از شکافتن دیواره سربی، بسته‌های پلمب شده هرویین کشف شد. این بسته‌ها شبیه به آجر تهیه شده بودند.

مدیر کل گمرک لطف‌آباد همچنین توضیح داد: طبق اظهارات راننده ماشین حامل هروئین چند ساعت در روستاهای اطراف ارومیه متوقف شده و سپس به راه افتاده است.

کریمی با بیان اینکه راننده کامیون قصد پرداخت ۱۰ هزار دلار رشوه را داشت که با واکنش ماموران مواجه شد، اضافه کرد:‌ پیشنهاد رشوه نشان‌دهنده این است که راننده کامیون از جاسازی محموله در کامیون اطلاع داشت.

کریمی اظهار کرد: این کامیون از ترکیه آمده بود و به سمت عشق‌آباد در حرکت بود. البته بار اصلی این کامیون مبلمان و میز و صندلی بود وقرار بود این وسائل به قزاقستان بروند، اکنون نیز بار مبلمان و صندلی به مقصد ارسال خواهد شد ولی کامیون ضبط شده و تحویل مراجع قضایی داده خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *