پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت ۱۹ تیر, ۱۳۹۵

پذیره‌نویسی نخستین صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در اوراق بهادار با درآمد ثابت با نماد «پارند» امروز انجام شد.

اقتصادپرس: دکتر رضا عیوض‌لو، معاون بانکداری اختصاصی تامین سرمایه سپهر زمان پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری پارند پایدار سپهر را ۱۹ تا ۲۳ تیرماه عنوان کرد و درخصوص موضوع فعالیت صندوق گفت: موضوع فعالیت این صندوق، سرمایه‌گذاری در انواع اوراق بهادار با درآمد ثابت، سپرده‌ها و گواهی‌های سپرده بانکی است.

وی هدف از تشکیل این صندوق را جمع‌آوری سرمایه از سرمایه‌گذاران و تشکیل سبدی از دارایی‌های با درآمد ثابت و مدیریت این سبد عنوان کرد و ادامه داد: خرید و فروش واحدهای سرمایه‌گذاری پس از دوره پذیره‌نویسی اولیه در بورس اوراق بهادار تهران و به واسطه کارگزاران دارای مجوز انجام می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به مزیت‌های متعدد انباشته ‌شدن سرمایه در صندوق نسبت به سرمایه‌گذاری انفرادی گفت: نکته اول تقسیم هزینه به‌کارگیری نیروهای متخصص، گردآوری و تحلیل اطلاعات و گزینش سبد بهینه اوراق بهادار بین همه‌ سرمایه‌گذاران است، به نحوی که سرانه هزینه هر سرمایه‌گذار کاهش می‌یابد.

انجام کلیه حقوق اجرای مربوط به صندوق از قبیل دریافت سود و کوپن اوراق بهادار و همچنین امکان سرمایه‌گذاری مناسب و متنوع‌تر دارایی‌ها و بالطبع کاهش ریسک سرمایه‌گذاری دیگر مواردی بود که این مقام مسئول به آن اشاره کرد.

معاون بانکداری اختصاصی تامین سرمایه سپهر در پاسخ به پرسشی مبنی بر تجربه جهانی این نوع اوراق گفت: صندوق‌های قابل معامله با توجه به ویژگی نقدشوندگی آنها تجربه موفقی در دنیا محسوب می‌شود.

عیوض‌لو با بیان اینکه سرمایه‌گذاران با هر مبلغی می‌توانند نسبت به سرمایه‌گذاری در صندوق اقدام کنند، ‌گفت: با توجه به ویژگی قابل معامله بودن واحدهای سرمایه‌گذاری، سهولت ورود و خروج برای سرمایه‌گذاران میسر شده است.

وی این صندوق را برای سرمایه‌گذارانی که در نظر دارند بخش یا تمامی دارایی‌های خود را در ابزار بدون ریسک سرمایه‌گذاری کنند، ابزار مطلوب توصیف کردند.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *