80 درصد عامل رکود حال حاضر در کشور فتنه 88 است ۱۲ تیر, ۱۳۹۵

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم معتقد است: فتنه ۸۸ بیشترین تاثیر را در اقتصاد کشور و به ویژه معیشت مردم بر جای گذاشت و ۸۰ درصد رکودی که الان در جامعه حاکم است به دلیل حوادث پس از انتخابات است.

اقتصادپرس: سید ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم در گفتگو با خبرنگار اقتصادپرس معتقد است رکود اقتصادی حاکم در جامعه از تبعات فتنه ۸۸ است.

به اعتقاد وی؛ فتنه ۸۸ بیشترین تاثیر را در اقتصاد کشور و به ویژه معیشت مردم بر جای گذاشت و ۸۰ درصد رکودی که الان در جامعه حاکم است به دلیل حوادث پس از انتخابات است.

موسوی آرشیو رسانه ها و روزنامه ها را شاهدی بر ادعای خود معرفی کرده و گفت: اگر به آرشیو روزنامه های پیش از وقوع فتنه ۸۸ مراجعه کنید می بینید که استکبار جهانی و همپیمانانش پیشرفت چشمگیر ایران را در سایه وجود نخبگان ایرانی پذیرفته بودند و به هیمن جهت در بحث انرژی هسته ای عقب نشسته و پذیرفتند که ایران غنی سازی داشته باشد.

وی افزود: در این راستا رییس جمهور امریکا فتوای مقام معظم رهبری در خصوص استفاده از سلاح هسته ای را به رسمیت شناخته و بر روی آن مانور داد که رهبر ایران استفاده از سلاح هسته ای را حرام کرده است.

به گفته این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس؛ فتنه بهانه ای شد برای افزایش فشارها بر ایران و دشمن حرکتهایی در راستای ایجاد اغتشاش در کشور انجام داد که توسط برخی از دستنشانده ها و فریب خورده ها اجرا شد افرادی که بعد از دستگیری اذعان داشتند حقیقت را نمی دانستند و فریب خورده اند.

نماینده فلاورجان خاطر نشان کرد: به هر حال فشارهای خارجی مصاعف  شده و جنجالهای داخلی تا ۸ ماه اقتصاد کشور را فلج کرده و سبب آسیب رساندن به کشور و ایجاد رکود شد. چرا که غرب بانک های بین المللی را از معامله با ایران منع کرد و شرکتهای بزرگ را به سبب همکاری با ایران با جرایم سنگین تحت فشار گذاشت  پس از آن بود که اقتصاد ما جایگاه خود را از دست داده و کم کم عقب نشینی کرد.

به گفته موسوی پیش از فتنه در بسیاری از مسایل عملی و صنعتی پیشرفت داشتیم و بر اساس آن سند چشم اندازه ۲۰ ساله را در نظر گرفته بودیم چرا که رشد اقتصادی ملموس بود و مردم احساس می کردند که به توسعه یافتگی ورود می کنند. تولیدات داخلی به سمت بهبود کیفیت پیش می رفت  و نوآوری های جدید در حال رشد بود که فتنه سبب شد ارتباطمان با کشورهای دیگر قطع شده و نتوانیم به جایگاهی که پیش بینی کرده ایم دست پیدا کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.