کد خبر : 21152
تاریخ انتشار : سه شنبه 12 دی 1402 - 9:46

حسین مرعشی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی:

چرا شورای امنیت به روزنامه‌ها گفته چیزی درباره دبش ننویسید؟

چرا شورای امنیت به روزنامه‌ها گفته چیزی درباره دبش ننویسید؟

به گزارش اقتصاد پرس؛ حسین مرعشی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران در بخشی از سخنان خود در نشست خبری با اهالی رسانه گفت: ما در دولت آقای هاشمی روزنامه ایران را میخواستیم تاسیس کنیم. هر نامه‌ای که برای گرفتن پول برای پرداخت بخشی از هزینه‌های روزنامه ایران نوشته می شد، آقای هاشمی میگفت که آن

به گزارش اقتصاد پرس؛ حسین مرعشی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران در بخشی از سخنان خود در نشست خبری با اهالی رسانه گفت: ما در دولت آقای هاشمی روزنامه ایران را میخواستیم تاسیس کنیم. هر نامه‌ای که برای گرفتن پول برای پرداخت بخشی از هزینه‌های روزنامه ایران نوشته می شد، آقای هاشمی میگفت که آن از حساب۲۲۲ خزانه رئیس‌جمهور پرداخت شود و به صورت قرض که در اولین فرصت، روزنامه که توانایی پرداخت را پیدا میکند، باید آن را برگشت دهد.

بخش هایی از اظهارات مرعشی در ادامه می آید:

حالا می‌بینیم دستور می دهند شرکتی که مطلقاً در کار واردات دام و طیور نبوده و تازه‌تاسیس بوده است، به آن ۸۰۰ میلیون دلار پول میدهند و قبل از آنکه ال‌سی باز شود وزارت اقتصاد فرصتی میدهد که او محصولش را به دامدار بفروشد. حالا زمانی آقای مشکینی نامه ای به آیت‌الله هاشمی می‌فرستد که ما بیمارستانی در قم ساخته‌ایم و ۲۰ میلیون دلار پول برای تجهیز آن میخواهیم.
آیت‌الله هاشمی نامه را برای کارشناسی و اظهارنظر به آقای مرندی، وزیر بهداشت می‌دهد و پس از بررسی کارشناسان، رقم مورد نیاز ۲/۵ میلیون دلار ارز است و پاسخ را به مشکینی مبنی بر همین رقم و کمک دولت اعلام میکنند که آقای مشکینی معترض شد و در نهایت آقای هاشمی نوشتند، «از آقای مشکینی ساده انتظاری بیشتر نمیرفت که ۲ میلیون دلار را ۲۰ میلیون دلار برآورد کند». اصلاً وضعیت اینگونه نبود که بدون کارشناسی پولی به کسی داده شود.»
مشکل این است که یکسری ساده‌لوح فکر می‌کردند، افرادی که به زعم‌شان جسورند روی کار بیاورند و نتیجه‌اش این شد که به اندازه ۱۲ سال نیاز کشور ارز میدهند که چای وارد کنند. یک فاضل خداداد در دوره آقای هاشمی ۲۰ بار تخلفی را تکرار کرده بود و هر بار ۶ میلیارد تومان برداشته بود و اعدام شد.
چرا پرونده بابک زنجانی هنوز دراین شرایط است. چرا شورای امنیت به روزنامه‌ها گفته چیزی درباره دبش ننویسید؟ چرا آقای رئیسی درباره تخلف وزیر سابق کشاورزی در رابطه با خوراک دام از مردم عذرخواهی نمیکند ما در سطح وزیر چنین سابقه‌ای نداشتیم.
اینها مانند خوره اعتماد مردم را از بین می‌برند ما مصمم هستیم که از اصول صحیح مدیریتی دفاع کنیم تا کشور در نظم درستی بیفتد. ما تمام امیدمان این است که رهبری که دلسوز کشور و فراتر از حاکمیت این شخص و آن شخص و این گروه و آن گروه است، اجازه بدهند فرصت پیش بیاید خدمتگزاران کشور و افراد باتجربه و صالح کشور به سیستم بازگردند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.