کد خبر : 26720
تاریخ انتشار : شنبه 19 خرداد 1403 - 9:31

یک کارگر ساده در جدیدترین آگهی‌ها چقدر حقوق می‌گیرد؟

یک کارگر ساده در جدیدترین آگهی‌ها چقدر حقوق می‌گیرد؟

حقوق کارگر ساده در آگهی‌های استخدام از هفت میلیون تومان شروع می‌شود تا نهایت ۱۸ میلیون تومان. این میزان حقوق برای حداقل ۱۲ ساعت کار در روز پرداخت می‌شود

حداقل حقوق کارگران امسال ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان مصوب شده، آگهی‌های استخدام با حقوق وزارت کار روی همین رقم تاکید دارند و به فراخور کار افزایش پیدا می‌کنند. تعدادی جای خواب و وعده غذایی می‌دهند و اکثرا تمایلی به بیمه نیروی کار ندارند.

کارگر ساده در تهران تا ۱۸ میلیون تومان حقوق می‌گیرد، اما داستان وقتی جالب می‌شود که در برخی آگهی‌های استخدام حداکثر حقوق تا ۳۸ میلیون تومان قید شده است. برخی آگهی‌دهندگان این رقم بالا را تایید می‌کنند، اما با شروطی مثل سابقه کار بالا و اضافه کاری. تعدادی دیگر به کل منکر قضیه می‌شوند و مقصر را سایت اگهی‌دهنده می‌دانند که برای جلب توجه نیروی کار چنین دستمزدی را در آگهی درج می‌کند.
حقوق کارگر ساده در آگهی‌های استخدام

حقوق کارگر ساده در اکثر آگهی‌های استخدام از همان حدود هفت میلیون تومان شروع می‌شود تا نهایت ۱۸ میلیون تومان آن هم برای حداقل ۱۲ ساعت کار در روز. برای مثال، یک آگهی‌دهنده برای کارگر ساده سوپرمارکت اگر از ساعت هشت صبح تا ساعت ۲۰ تمام وقت کار کند، از ۹ تا ۱۰ میلیون تومان حقوق در نظر گرفته است؛ تازه بدون بیمه. البته مغازه‌دار دیگری برای همین شغل در فرمانیه، حقوق را از ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفته است. البته اگر کار فقط چیدمان در مغازه باشد، حقوق کمتر و به حدود ۱۳ میلیون تومان می‌رسد. این کارگر ساده قرار است جای خواب به همراه غذا هم داشته باشد.

حقوق کارگر ساده فست‌فود در دهکده المپیک، اما از هفت تا ۹ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. ساعت کاری هم از ۱۱ صبح شروع می‌شود تا ۱۱ شب. در آگهی آمده که خبری از بیمه نیست و وضعیت سربازی فرقی ندارد. به این کارگر ساده که ترجیحا باید زیر ۲۳ سال سن داشته باشد، جای خواب به همراه صبحانه، نهار و شام داده می‌شود.

حقوق کارگر ساده اگر در یک کارواش موتورسیکلت مشغول به کار شود، در یک آگهی از ۹ تا ۱۵ میلیون تومان تعیین شده است. آگهی‌دهنده می‌گوید نیروی خود را بیمه نمی‌کند، اما به جای آن یک وعده غذا و جای خواب می‌دهد. این کارگر ساده علاوه بر هفت روز هفته، در روز جمعه هم باید نصف روز کار کند. یک آگهی دیگر که در جوادیه است، برای کارگر ساده رستوران از هفت تا ۹ میلیون تومان حقوق می‌دهد. این کارگر باید یک سال سابقه کار داشته باشد و از خیر بیمه بگذرد. ضمن اینکه ساعت کاری او از ۹ صبح تا ساعت ۲۳ است؛ یعنی ۱۴ ساعت.

حقوق کارگر ساده ظرفشور برای تهیه غذا و با جای خواب و وعده غذایی در یوسف آباد، ۱۱ میلیون تومان در نظر گرفته شده. ساعت کاری هم از هشت صبح تا ۲۲ است. آگهی استخدام دیگری نشان می‌دهد که اگر قرار باشد به‌عنوان یک کارگر ساده در آبمیوه‌فروشی در شهرک غرب مشغول به کار شوید، حقوق شما ماهانه ۹ میلیون تومان خواهد بود. البته، در آگهی آمده که جای خواب و سه وعده غذایی برای شما در نظر گرفته شده است.

اگر قرار باشد به‌عنوان یک کارگر ساده در یک تولیدی واقع در منیریه تهران مشغول به کار شوید، حقوق شما برای ۹ ساعت کار در روز حداکثر هشت میلیون تومان است. صاحب کار می‌گوید کار ساده است و شامل اتو، بسته‌بندی و سرنخ زدن می‌شود.

حقوق کارگر ساده تا ۴۰ میلیون تومان؟

آگهی‌های استخدام کارگر ساده وقتی جالب می‌شود که حقوق تا ۴۰ میلیون تومان تعیین شده است. البته وقتی با آن‌ها تماس گرفته می‌شود یا رد می‌کنند یا شرط و شروطی جلوی پایتان می‌گذارند. در لابلای آگهی‌ها، یک شرکت قطعات خودرو درخواست کارگر و راننده دارد. وقتی به دستمزد می‌رسیم از حدود ۲۲ میلیون تومان تا ۳۵ میلیون تومان تعیین شده. با فردی که آگهی را ثبت کرده، تماس می‌گیرم. او می‌گوید که حقوق یک راننده پایه یک تا ۳۵ میلیون تومان است، اما اگر یک کارگر ساده باشید، حقوق نه ۲۲ میلیون است نه ۳۵ میلیون، ۱۳ میلیون و ۵۰۰ تومان دریافتی ماهانه این فرد است.

آگهی استخدام دیگری با این عنوان «استاد برق، کارگر ساده و کارآموز برق» در تهرانپارس، حقوق را از ۹ تا ۲۵ میلیون تومان در نظر گرفته است. وقتی با شخص آگهی‌دهنده تماس می‌گیرم، می‌گوید برای کارگر ساده پایه حقوق را در نظر گرفته‌ایم، البته سه روز اول کارکرد او را می‌بینیم و یک مهلت یک هفته‌ای برای یادگیری کار می‌دهیم، در صورتی که توافق حاصل شد، حقوقش به ۱۵ میلیون تومان می‌رسد. ظاهرا حقوق ۲۵ میلیونی هم برای استادکار تعیین شده.

حقوق کارگر ساده و ماهر با جای خواب و بیمه از ۲۰ تا ۳۹ میلیون تومان در یک آگهی استخدام درج شده. با شماره‌ای که در آگهی وجود دارد، تماس می‌گیرم، می‌گوید حقوق کارگر ساده ۱۷ تا ۱۸ میلیون تومان است، اما اگر به‌تدریج مهارت کسب کند هر ماه افزایش حقوق خواهد داشت و تا ۳۹ میلیون تومان هم می‌رسد!

در آگهی دیگری برای یک کارگر ساده شرکت آجیل‌فروشی، دستمزدی که تعیین شده از ۱۸ میلیون تا ۳۸ میلیون تومان است. فردی که پاسخ‌دهنده است، می‌گوید ما حقوق کارگر ساده را همان ۱۸ میلیون تومان در نظر گرفته‌ایم و این وبسایت آگهی‌دهنده است که حقوق ۳۸ میلیونی را درج کرده! این موضوع اصلا به ما ربطی ندارد.

حقوق کارگر ساده قطعات خودرو با جای خواب به اضافه بیمه، غذا و سرویس از ۱۸ تا ۳۸ میلیون در یک آگهی استخدام درج شده است. مسئول آگهی می‌گوید حقوق کارگر ۱۸ میلیون تومان است، اما اگر اضافه کاری داشته باشد، به حداکثر حقوق می‌رسد، اما در ادامه راضی به توضیح بیشتری نشد.

برای استخدام نیروی کارگر ساده آقا جهت کار در کارخانه پودر و مکمل ورزشی باز حقوق حداقل ۲۰ و حداکثر ۳۸ میلیونی در نظر گرفته شده است. اینبار وقتی تماس می‌گیرم، مسئول مربوطه می‌گوید کارگر ساده با حقوق ۱۵ تا ۱۸ میلیون تومان استخدام می‌کنیم و اگر باسابقه باشد حقوق ۳۸ میلیون تومان به او داده می‌شود. می‌خواستم درباره میزان سابقه بپرسم که به سرعت تماس را قطع کرد.
حقوق مصوب کارگر ساده در ۱۴۰۳

جدول حقوق کارگران در سال ۱۴۰۳ نشان می‌دهد که حقوق کارگر از پنج میلیون و ۳۰۸ هزار تومان به هفت میلیون و ۱۶۶ هزار تومان رسیده است؛ یعنی افزایش ۳۵ درصدی. اگر حالا مبلغ بن خواربار، کمک هزینه مسکن و سایر مزایای جانبی مزد به آن اضافه شود، به بیشتر از ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.