کد خبر : 23508
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 فروردین 1403 - 12:05

رئیسی: دشمن رشد اقتصادی ما را نمی‌خواهد، ولی اتفاق افتاده است

رئیسی: دشمن رشد اقتصادی ما را نمی‌خواهد، ولی اتفاق افتاده است

رئیس جمهور کشورمان در مراسم شب قدر تاکید کرد جمهوری اسلامی می خواهد به رأی مردم توجه شود و در این راستا دشمن امروز رشد ما را نمی خواهد اما ما خواستیم و توانستیم.

انتخاب نوشت: سید ابراهیم رئیسی سحرگاه دوشنبه در دومین شب قدر در حرم مطهر امام راحل بابیان اینکه در جمهوری اسلامی توجه به حقوق و رای مردم نهفته است، اظهار داشت: باید به رای مردم توجه شود، برهمین اساس روز جمهوری اسلامی برای ما بسیار بااهمیت است.

این مسئول تصریح کرد: روز جمهوری اسلامی نه تنها اهمیتش از ۲۲ بهمن کمتر نیست از یک جهت از این روز مهمتراست و حکومتی به نام جمهوریت و اسلامیت در این روز با رای مردم شکل گرفت و امام فرمود این رویداد برزگ در بین مردم گرامی داشته شود وفراموش نشود.

وی افزود: تقارن شب‌های قدر با روز باعظمت و رویداد مهم (روز جمهوری اسلامی) در کشور به دست توانای امام و امت تقارن معناداری است.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس رای مردم است و ۲ مشخصه دارد؛ اول آن که در راس نظام، ولی فقیه جامع الشرایطی است که مردم و نیاز جامعه را می‌شناسد؛ دوم روابط بین مردم است که باید بر اساس آموزه‌های دینی تنظیم شود.

رئیسی اضافه کرد: در ۲۲ بهمن ۵۷ ملت ایران کار بزرگی را انجام دادند، کاری تاریخی، تمدن ساز و بی نظیر مردم با اراده فولادین و اتکال به خدا و با اعتماد به نفس با دست خالی در میدان آمدند و مقابل حکومتی تا ندان مسلح اثبات کردند می‌تواند خون بر شمیشیر پیروز شود.

وی گفت: یادگار امام راحل در تعبیر زیبایی گفتند که در ۲۲ بهمن همه موافق بودند و در میدان حاضر شدند؛ اما در رای دادن به جمهوری اسلامی برخی نظرشان جمهوری اسلامی نبود، اما ملت جمهوری اسلامی را انتخاب کرد.

رئیس جمهور افزود: برخی قید دیگری هم می‌زدند، مثل لیبرال‌ها که آن موقع دولت دست آن‌ها بود، می‌گفتند جمهوری دموکراتیک اسلامی، یا فقط جمهوری، امام فرمودند جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد.

رئیس قوه مجریه اظهار داشت: نوع نظام سیاسی ایران را مردم با رای خود انتخاب کردند، امام خمینی (ره) به مردم اعتماد و باور داشت.

رئیسی تاکید کرد: با مشارکت مردم بسیاری از مسائل و مشکلات حل شده و بیش از گذشته حل خواهد شد، این وعده الهی است؛ باید در کنار هم باشیم و حتما بدانید نصرت الهی ازآن شما خواهد بود.

جمهوری اسلامی می خواهد به رأی مردم توجه شود و در این راستا دشمن امروز رشد ما را نمی خواهد اما ما خواستیم و توانستیم.

وی خاطرنشان کرد: امام می‌خواستند نظامی مبتنی بر دین و یک تمدن نوین بنا کنند، امام راحل امام شرایط را خوب می‌دید، لذا فرمود مردم سریع نوع نظام سیاسی را تعیین کنند، قانون اساسی باید به رفراندوم گذاشته شود و تمام نهاد‌ها در حکومت باید با رای مردم شکل بگیرد.

رئیس جمهور ادامه داد: قانون اساسی ما به قول برخی حقوقدانان که تمام قوانین اساسی دنیا را مطالعه کرده بودند در یک سفری به من می‌گفتند که قانون اساسی جمهوری اسلامی در آن ۲ چیز جمع شده است که یکی آرمان و دیگری دموکراسی.

رئیسی خاطرنشان کرد: از اول انقلاب هر جا رای مردم، همکاری مردم، مشارکت شده آن حوزه موفق و در هر عرصه‌ای که بر اساس آموزه‌های امام و رهبر معظم انقلاب عمل کردیم آن عرصه، عرصه سعادت ملت بوده است.

وی با بیان اینکه دشمن امروز رشد اقتصادی ما را نمی‌خواهد، ولی اتفاق افتاده است، یادآور شد: در منطقه هر جا دشمن خواست نتوانست، هر جا ما خواستیم توانستیم.
نشاط سیاسی در کشور آری، نزاع سیاسی هرگز

رئیس جمهور گفت: اختلاف اگر بود راه حلش شعله ور کردن اختلاف نیست، مبادا شما تلاش کنید بجای حل مشکل بر مشکل بیفزایید.

وی افزود: تلاش همه این باشد، آن‌هایی که قلم به دست و تریبون دارند، چهره و مورد اعتماد بخشی از جامعه هستند همه به فرموده رهبر معظم انقلاب برای وحدت و انسجام امت تلاش کنند.

رئیسی تصریح کرد: روزی که مردم به جمهوری اسلامی رای دادند، همه در کنار هم بودند امروز هم بعد از ۴۵ سال همه مردم کنار هم باشند.

رئیس قوه مجریه تاکید کرد: جامعه‌ای که دچار اختلاف شود، از بین می‌رود، همه در مسیر تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر لزوم انسجام و وحدت ملت حرکت کنند.
حمایت از مظلوم، اصل اساسی جمهوری اسلامی است

رئیسی اظهار اشت: اگر کشور‌های اسلامی به قرآن توجه می‌کردند، امروز رژیم صهیونیستی جرات اینقدر جنایت را نداشت.

رئیس قوه مجریه خاطرنشان کرد: اگر کشور‌های اسلامی به جای اعتماد به آمریکا و استکبار جهانی به قرآن، امت اسلامی، به آیات حیات بخش قرآن عمل می‌کردند، وضع مردم غزه و فلسطین این نبود.

رئیس جمهور تاکید کرد: رژیم صهیونیستی از اختلاف کشور‌های اسلامی سوء استفاده می‌کند.

وی با بیان اینکه قانون اساسی در اصول خود به طرفداری از مظلوم و خشم نسبت به ظالم تاکید دارد، گفت: در مقابل ستمگر بایستید و از مظلوم دفاع کنید، این همان موضعی است که جمهوری اسلامی ایران در دفاع از غزه و فلسطین مظلوم دارد.

رئیسی اعلام کرد: مردم امشب قرآن به سر می‌گیرند و در جمعه آخر ماه مبارک رمضان آزادی قدس شریف و حمایت از مردم فلسطین را فریاد می‌زنند.

وی یادآور شد: شب قدر شب توجه به خود و جامعه است، چیزی که جامعه ما شدیدا نیازمند آن است، یعنی دیدن وضع موجود و هم نگاه به وضع مطلوب و هم تصمیم‌گیری درست برای پیشرفت است.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.