کد خبر : 21626
تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 دی 1402 - 9:58

این بازنشستگان حقوق ۱۶ میلیون تومان می‌گیرند

این بازنشستگان حقوق ۱۶ میلیون تومان می‌گیرند

کارکنان دولتی که امسال بازنشسته شدند میانگین میزان حقوق بازنشستگی آنان ۱۶ میلیون تومان بوده که نسبت به آخرین حقوق دوره اشتغال کمتر است.

به گزارش اقتصاد پرس؛ افرادی که در سال ۱۴۰۲ بازنشسته شده و حقوق بگیر صندوق بازنشستگی کشور شده‌اند (برقراری‌های جدید)، میانگین اولین حقوق بازنشستگی آنان معادل ۱۶ میلیون ۳۳ هزار تومان بوده، این در حالی است که میانگین آخرین حقوق اشتغال آنان ۱۶ میلیون و ۹۶۶ هزار تومان بوده است.

کارکنان دولتی که امسال بازنشسته شدند میانگین میزان حقوق بازنشستگی آنان ۱۶ میلیون تومان بوده که نسبت به آخرین حقوق دوره اشتغال کمتر است.

آخرین گزارش منتشره از سوی صندوق بازنشستگی حاکی از آن است که تعداد بازنشستگان حقوق‌بگیر صندوق بازنشستگی کشوری در پایان شهریور ماه امسال به یک میلیون و ۶۴۱ هزار و ۳۴۰ نفر رسیده که نسبت به پایان شهریور سال ۱۴۰۱ معادل ۳.۵۳ درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش میانگین حقوقِ حقوق بگیران صندوق بازنشستگی کشوری در پایان شهریور امسال (برای کل برقراری‌ها) معادل ۱۱ میلیون و ۲۹۱ هزار تومان بوده که نسبت به پایان شهریور سال گذشته حدود ۴۲ درصد افزایش داشته است؛ این افزایش عمدتا ناشی ۲۰ درصد افزایش حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری، لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی و همچنین اجرای قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری بوده است.

از سوی دیگر افرادی که در سال ۱۴۰۲ بازنشسته شده و حقوق بگیر صندوق بازنشستگی کشور شده‌اند (برقراری‌های جدید)، میانگین اولین حقوق بازنشستگی آنان معادل ۱۶ میلیون ۳۳ هزار تومان بوده، این در حالی است که میانگین آخرین حقوق اشتغال آنان ۱۶ میلیون و ۹۶۶ هزار تومان بوده که نشان می‌دهد حقوق بازنشستگی آنان حدود یک میلیون تومان نسبت به آخرین حقوق دریافتی آنان در دوره اشتغال کمتر بوده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.