کد خبر : 23728
تاریخ انتشار : سه شنبه 21 فروردین 1403 - 8:57

رئیس دیوان عالی کشور:

جمهوری اسلامی، کشور را به مرحله‌ای از درخشندگی رسانده که بدیل آن را نمی‌توان پیدا کرد

جمهوری اسلامی، کشور را به مرحله‌ای از درخشندگی رسانده که بدیل آن را نمی‌توان پیدا کرد

منتظری گفت: این نظام با این هزینه‌ها در دست من و شما قرار دارد و دین خود را نسبت به این نظام بدانید. نظام جمهوری اسلامی امروز کشور را به مرحله‌ای از درخشندگی رسانده است که بدیل آن را نمی‌توانید پیدا کنید.

رئیس دیوان عالی کشور گفت: ۷ نفر از کسانی که در دفاع از امنیت کشور در سوریه مستقر شده بودند به دست صهیونیست خون‌خوار به شهادت رسیدند و عزیزان مرزبان امنیت آفرین کشور در سیستان و چابهار در دفاع از امنیت کشور جان خود را از دست دادند. این نظام با این هزینه‌ها در دست من و شما قرار دارد و دین خود را نسبت به این نظام بدانید. نظام جمهوری اسلامی امروز کشور را به مرحله‌ای از درخشندگی رسانده است که بدیل آن را نمی‌توانید پیدا کنید.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری، رئیس دیوان عالی کشور در محفل انس با قرآن کریم ضمن قرائت آیاتی از قرآن کریم، اظهار کرد: در ساعات پایانی روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان قرار داریم، از برگزارکنندگان این محفل نورانی قرآنی و تمام کسانی که شرکت کردند تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی افزود: هر کدام از انسان‌ها دو بخش روح و جسم را دارند جسمی که برای ما ملموس و محسوس است و موادی که در ساختمان بدن انسان به کار رفته آنقدر پیچیده است که هنوز با پیشرفت علم بشر نتوانسته است تمام زوایای این بخش مادی از بدن را بشناسد بخش دیگر جانی است که این کالبد مادی را به حرکت در می‌آورد آن را فهیم و بر سایر موجودات متمایز می‌کند و این برتری به روحی که در وجود انسان وجود دارد برمی‌گردد.

رئیس دیوان عالی کشور، گفت: روح انسانی به انسان امتیاز داده است. درک حقیقت روح برای انسان مقدور نیست و تا زمانی که انسان در این زمین خاکی به سر می‌برد این گونه است.

وی ادامه داد: ماه رمضانی را پشت سر می‌گذاریم که حقیقت آن را مانند حقیقت روح خود نتوانسته‌ایم بشناسیم. این ماه با ارزش و با عظمت رو به اتمام است بنابراین سرمایه و دُر گران‌بهایی را از دست می‌دهیم. ماه رمضان مقدمه و تمرینی است برای اینکه انسان از امیال خود جلوگیری کند و در روزه ماه رمضان علاوه بر نخوردن و نیاشامیدن باید جمیع جوارح روزه باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری، اظهار کرد: مصداق عالی فرد روزه‌دار به این است که روزه‌دار آنچنان بر خود مسلط باشد که جان و قلب خود را به روزه وادار کند تا حتی فکر گناه هم به ذهنش نرسد.

این نظام با این هزینه‌ها در دست من و شما قرار دارد و دین خود را نسبت به این نظام بدانید. نظام جمهوری اسلامی امروز کشور را به مرحله‌ای از درخشندگی رسانده است که بدیل آن را نمی‌توانید پیدا کنید.

وی ادامه داد: مردم در احیای شب قدر، حضور در نماز جمعه و راهپیمایی روز قدس بسیار درخشیدند و یک روز قدس به یادگار ماندنی را رقم زدند و باید از حضور، حمایت، وفاداری مردم از ارزش‌های دینی قدردانی کرد.

رئیس دیوان عالی کشور، گفت: در راستای آنچه که مقام معظم رهبری به عنوان سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی تبیین می‌کنند وظیفه داریم حرکتمان را بر این اساس تنظیم کنیم. در ابتدای سال جاری برنامه سند تحول قوه قضاییه ابلاغ شد و هر بخشی برنامه خود را تعیین، تنظیم و ابلاغ کردند در دیوان عالی کشور برنامه یک ساله ۱۴۰۳ را مبتنی بر سند تحول تنظیم کردیم.

وی افزود: ۷ نفر از کسانی که در دفاع از امنیت کشور در سوریه مستقر شده بودند به دست صهیونیست خون‌خوار به شهادت رسیدند و عزیزان مرزبان امنیت آفرین کشور در سیستان و چابهار در دفاع از امنیت کشور جان خود را از دست دادند. این نظام با این هزینه‌ها در دست من و شما قرار دارد و دین خود را نسبت به این نظام بدانید. نظام جمهوری اسلامی امروز کشور را به مرحله‌ای از درخشندگی رسانده است که بدیل آن را نمی‌توانید پیدا کنید.

گفتنی است: این مراسم به همت مرکز مقاومت بسیج قوه قضائیه و انجمن اسلامی دادگستری و به میزبانی دادگستری استان تهران و با حضور دادستان کل کشور، دادستان انتظامی قضات، رئیس کل دادگستری استان تهران، دادستان عمومی و انقلاب تهران برگزار شد و برخی چهره‌های قضایی نیز در این مراسم حضور داشتند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.