کد خبر : 14374
تاریخ انتشار : شنبه 29 مهر 1402 - 13:20

تورم ماهانه مسکن در تهران منفی شد

تورم ماهانه مسکن در تهران منفی شد
مرکز آمار ایران از کاهش تورم ماهانه و نقطه به نقطه و افزایش تورم سالانه مسکن در شهر تهران طی شهریور ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش اقتصاد پرس؛ به نقل از مرکز آمار، در شهریور ماه ۱۴۰۲ تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ٧۵,٢ درصد رسیده است. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (٨۴.١ درصد) ٨.٩ واحد درصد کاهش داشته است.

کاهش تورم ماهانه

منظور از تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت ماه جاری، نسبت به ماه قبل می‌باشد. در شهریور ماه ۱۴۰۲ تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران ١,٧- درصد بوده است که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۰٫۷- درصد)، ۱ واحد درصد کاهش داشته است.

کاهش تورم نقطه به نقطه

منظور از تورم نقطه به نقطه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل می‌باشد. در شهریور ماه ۱۴۰۲ تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان­های مسکونی شهر تهران به عدد ٧۵,٢ درصد رسیده است. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (٨۴.١ درصد) ٨.٩ واحد درصد کاهش داشته است.

افزایش تورم سالانه

منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل می‌باشد. نرخ تورم سالانه شهریور ماه ۱۴۰۲ آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ٨٣,٩ درصد رسیده است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل(٨٢ درصد)، ١.٩ واحد درصد افزایش داشته است.

متوسط قیمت آپارتمان­‌های مسکونی شهر تهران به تفکیک منطقه

در شهریور ماه ۱۴۰۲ متوسط وزنی و حسابی قیمت آپارتمان‌های مسکونی فروش رفته در شهر تهران به ترتیب به ۸۰۸۳۸۷ و ۷۷۴۸۰۴ هزار ریال رسیده است. در این ماه منطقه ١ با متوسط وزنی قیمت ۱۵۷۹۵۲۰ هزار ریال بیشترین و منطقه ١٨ با متوسط وزنی قیمت ۴۱۵۰۱۳ هزار ریال کمترین قیمت را در بین مناطق ٢٢ گانه شهر تهران به خود اختصاص داده­‌اند.

تسنیم

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.