کد خبر : 23204
تاریخ انتشار : دوشنبه 28 اسفند 1402 - 11:16

حسینی معاون پارلمانی رییس جمهور:

برخی اقتصادانان می گفتند تورم سه رقمی خواهد شد، اما نشد

برخی اقتصادانان می گفتند تورم سه رقمی خواهد شد، اما نشد

معاون پارلمانی رییس جمهور می گوید: در گذشته برخی از اقتصادانان می گفتند که تورم سه رقمی خواهد شد یا دائم سخنان مأیوس کننده ای را بر زبان می راندند و فشارهای خارجی هم در این دوران کم نبود، اما دولت توانست رشد نقدینگی و پایه پولی را کنترل کند و رشد تولید را شاهد بودیم.

سیدمحمد حسینی درباره اولویت های دولت در سال ۱۴۰۳ اظهار داشت: مهم ترین وظیفه دولت در سال آینده تحقق شعار سال است. همانطور که سال ۱۴۰۲ بحث «مهار تورم و رشد تولید» مساله بسیار مهمی بود. در عین حال که دولت وظایف گسترده و متنوعی دارد، اما یکی از اولویت های اساسی دولت تحقق شعار سال در امر مهار تورم و رشد تولید بود.

وی ادامه داد: سال ۱۴۰۳ نیز براساس بیانات نوروزی رهبری که مشخص خواهند کرد سال آینده چه اولویت هایی هست، دولت خود را مکلف می داند که آن اولویت ها را مدنظر قرار دهد.

وی عنوان کرد: ما سیاست های کلی نظام و اسناد بالادستی و برنامه ۵ ساله را داریم که همه اینها فراروی دولت است و باید برای آنها کار کند مثلاً خود این برنامه آیین نامه های متعددی می خواهد که باید اجرایی شود وگرنه روی کاغذ می ماند لذا باید دقیقاً جزئیات مشخص و اجرا شود. در عین حال که موضوعات مربوط به سیاست خارجی و مباحث فرهنگی و اجتماعی اهمیت زیادی دارند، اما مسایل اقتصادی هنوز در اولویت است تا مردم شرایط بهتری را در زندگی خود احساس کنند.

حسینی با بیان اینکه دولت برای تحقق شعار سال ۱۴۰۲ تلاش بسیاری کرد، گفت: در گذشته برخی از اقتصادانان می گفتند که تورم سه رقمی خواهد شد یا دائم سخنان مأیوس کننده ای را بر زبان می راندند و فشارهای خارجی هم در این دوران کم نبود، اما دولت توانست رشد نقدینگی و پایه پولی را کنترل کند و رشد تولید را شاهد بودیم. خیلی از اقدامات عمرانی به نتیجه رسید که همه این موارد در زندگی مردم بسیار نقش دارد. به عنوان مثال ساخت و راه اندازی بیمارستان در یک شهرستان یا به نتیجه رسیدن پروژه های آبرسانی یا راه اندازی بزرگراه ها در راستای رفاه بیشتر مردم انجام شد و نتایج آن برای مردم ملموس خواهد بود.

وی معتقد است: دولت اقدامات بسیار مفید و موثری داشت، اما به دلیل حجم بسیار، این اقدامات به درستی برای مردم تبیین نشد و امیدواریم یک فرصت و مجالی ایجاد شود و اقدامات به خوبی اطلاع رسانی گردد.

وی گفت: در مورد قوانینی که در مجلس تصویب شده، پیشنهاد دادیم که یک درختواره ای تهیه و عنوان شود که مباحث از کجا شروع و به تصویب رسید و دستگاه های مربوطه چه اقداماتی انجام دادند؛ سپس این اقدامات به صورت نماهنگ و مستند در اختیار مردم قرار بگیرد، آن زمان اهمیت کار مجلس و دولت بهتر مشخص می شود.

حسینی در پاسخ به پرسش دیگر شفقنا درباره استیضاح وزرا در دستور کار مجلس سال آینده، گفت: در سال ۱۴۰۲ استیضاح های متعددی داشتیم، ولی با گفت وگویی که با استیضاح کنندگان شده یکی پس از دیگری از رده خارج شدند و در حال حاضر بحثی در این باره در مجلس مطرح نداریم.

/شفقنا

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.