کد خبر : 16356
تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 آبان 1402 - 15:23

اخبار جدید از زمان آزمون استخدامی ویژه معلولان

اخبار جدید از زمان آزمون استخدامی ویژه معلولان
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به افراد دارای معلولیت اعلام کرد که سازمان اداری استخدامی به این باور رسیده و عزم جدی دارد تا آزمون مستقلی را تا پایان سال ۱۴۰۲ برگزار کند.

به گزارش اقتصاد پرس؛ علی محمد قادری در نشست برگزاری اولین آزمون استخدامی ویژه افراد دارای معلولیت با بیان اینکه سازمان بهزیستی سازمان مردمی است، اظهار کرد: یک هم افزایی و هم سویی استراتژیکی میان دستگاه‌ها در دولت سیزدهم برقرار و مقرر شده است مشکلات مردم را به ویژه برای جامعه‌ای که مبتلا به یکسری محدودیت‌هایی هستند، مدیریت کنند.

وی با اشاره به اینکه قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت راهبردها را برای به کارگیری جامعه نخبگانی مشخص می‌کند، گفت: آنچه که سازمان بهزیستی میان خودش و سازمان اداری و استخدامی برقرار کرده برگرفته از نگاه آرمانی و باور قلبی است که همکاران در سازمان اداری و استخدامی داشته‌اند و آرایش جدید اداری به خود گرفته و امروز حرف از برگزاری آزمون اختصاصی افراد دارای معلولیت در کشور مطرح می‌شود.

‌وی ادامه داد: سازمان اداری استخدامی به این باور رسیده و عزم جدی دارد تا آزمون مستقلی را تا پایان سال ۱۴۰۲ برگزار کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه حدود ۴۵ دستگاه در جلسه حضور پیدا کرده‌اند گفت: امروز هر فردی که در جلسه سازمان بهزیستی حضور پیدا کند، جایزه‌ای شگفتانه دریافت خواهد کرد و آن این است که اجازه خواهیم داد که از یک شیرخوارگاه بازدید و در جریان زیست این چنینی قرار گیرند، چرا که این افراد به ۱۰ درصد افراد کشور که معلول هستند، احترام گذاشته‌اند.

 

قادری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیرامون عدم اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان گفت: در چند روز گذشته افرادی که به این امر توجه نکردند، مشمول ترک فعل دستگاه‌های نظارتی قرار گرفتند و چهار معاون وزیر بدلیل تخلفات اداری به دادگاه مراجعه و احکام انفصال‌شان صادر شد، زیرا سیستم مطالبه‌گرانه وجود دارد.

رییس سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: دکتر مخبر معاون اول رییس جمهور تاکنون سه جلسه برگزار کردند چون رییس کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون طبق قانون، معاون اول رئیس جمهور است. در دولت قبل به طور کلی یک جلسه برگزار شده و در این دولت در کمتر از دو سال، سه جلسه در دفترشان برگزار شده است.

جذب حداقل ۴۰۳۳ نفر 

 

قادری با بیان اینکه الزامات قانونی در حوزه‌های مناسب‌سازی، اشتغال، بهداشت، استخدام و … پیگیری و گوشزد شده است گفت: مقرر است تا قبل از ۱۲ آذر، با هم‌افزایی که در این جلسه است، مقدمات جذب حداقل ۴۰۳۳ نفر را در دستگاه‌ها رقم زنیم.

قادری در بخش دیگری از سخنان خود به قبولی یکی از معلولان نابینا در کنکور پزشکی و کسب مقام نایب قهرمانی پاراآسیایی توسط معلولان اشاره کرد و افزود: تا قبل از بیانیه روز ۱۲ آذر یک اجلاس مشترک حداقل منطقه‌ای و بین المللی خواهیم داشت که بهزیستی به جهت حقوق بشری موظف است که هر چند سال یکبار گزارشی در سازمان ملل گزارش دهد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه ما بیش از ۱۰۰ هزار دانش آموز استثنایی داریم گفت: اگر حداقل‌های نظام آموزشی و حمل و نقل و بهداشت نباشد، این کودکان دچار مشکلاتی خواهند شد.

وی با اشاره به افرادی که فرزندان طیف اوتیسم دارند، گفت: از هر ۲۸۶ کودک دختر، یک کودک ممکن است دچار طیف اوتیسم باشد، برای اینها باید نظام مناسب سازی در جامعه به وجود آید.

ایسنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.