تعطیلی بیش از 60 درصد واحدهای صنعتی پیش از سال 90 ۱۰ تیر, ۱۳۹۵

معاون برنامه‌ریزی و اموراقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از تعطیلی بیش از ۶۰ درصد واحدهای صنعتی پیش از سال ۹۰ خبر داد و گفت: خروج از رکود واحدهای صنعتی به مشارکت همگانی نیاز دارد.

اقتصادپرس: فرشاد مقیمی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: تعداد واحدهایی که زیر ظرفیت دارند کار می کنند مقداری بالاست و باید فکری به حال آن می کرد؛ این شد که در سال ۱۳۹۵ ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با نظر رهبری تشکیل شد.

طبق اعلام ایرنا، او گفه است: راه اندازی یک واحد تولیدی متوقف شده به هماهنگی، همکاری و مشارکت بخش های مختلف نیاز دارد؛ ‌اینطور نیست که یک نفر اراده کند و آن واحد تولیدی راه بیافتد؛ یک واحد تولیدی متوقف شده به طور قطع معوقات بانکی، بیمه ای و مالیاتی دارد؛ مسایلی پنهان مانند اختلاف شرکا و یا اینکه مشکل فناوری دارد و نمی تواند محصولی با قیمت رقابتی تولید کند؛ علاوه بر اینها، ممکن است در بازار داخلی نسبت به آن تقاضا وجود نداشته باشد. بنابراین، خروج از رکود واحدهای صنعتی به مشارکت همگانی نیاز دارد.

اقتصادنیوز در ادامه به جزئیات پروانه بهره‌برداری واحدهای صنعتی کشور پرداخته است که این سخنان او را در جدول اقتصادنیوز مشاهده می‌کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *