326 میلیون اوراق بهادار در فرابورس مبادله شد ۹ تیر, ۱۳۹۵

طی روز جاری همزمان با مبادله حدود ۲۰۵ میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی، بیش از ۳۲۶ میلیون ورقه بهادار در فرابورس ایران داد و ستد شد.

اقتصادپرس: بازار فرابورس در روز ۹ تیرماه شاهد خرید و فروش ۳۲۶ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۶۶۲ میلیارد ریال بود.

آیفکس هم در ساعات آغازین فعالیت بازار رو به کاهش گذاشت و در پایان با ۳٫۶ واحد افت نسبت به دیروز نمایشگر عدد ۷۷۵٫۸۷ شد.

در بازار اول ۳۱ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۴۷ میلیارد ریال داد و ستد شد و همین طور ۷۷ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال در بازار دوم مورد معامله قرار گرفت.

بیشترین حجم و ارزش معاملات روز چهار‌شنبه متعلق به ذوب آهن اصفهان با معامله ۳۵ میلیون و ۳۹۰ هزار سهم به ارزش ۹۷ میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال بود.

در عین حال سهام بهمن لیزینگ، نیرو سرمایه و صنعت روی زنگان بیشترین افزایش قیمت و گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان، گوهران و پگاه فارس بیشترین کاهش قیمت را در روز جاری تجربه کردند.

در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز بیشترین حجم و ارزش معاملات متعلق به اسناد خزانه اسلامی در نماد “اخزا۳” به ارزش ۹۶ میلیارد ریال بود و ارزش معاملات روزانه در تمام نمادهای اسناد خزانه اسلامی به رقم ۲۰۴ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال رسید. ضمن اینکه بیشترین حجم معاملات ‏ETF‏ هم به صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان با خرید و فروش ۵۱۶ هزار سهم اختصاص یافت‎.‎

این گزارش می‌افزاید، امروز اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در اغلب نمادها با افزایش قیمت مواجه و هر ورقه آن در بازه ۶۶۵ تا ۷۹۷ هزار ریال مبادله شد. بیشترین رشد قیمت مربوط به نماد شهریور‌ماه ۹۴ بود.

در روز جاری شاهد بازگشایی نماد معاملاتی شرکت بهمن لیزینگ پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم بودیم و ثبت معاملات توافقی در نماد معاملاتی شرکت لوله و تجهیزات سدید جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در روز ۱۳ تیرماه، متوقف شد.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *