همه پروازها از تهران به مقصد فرودگاه استانبول لغو شد ۹ تیر, ۱۳۹۵

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشور گفت: به دنبال انفجارها در ترکیه و فرودگاه استانبول همه پروازهای ورودی به این فرودگاه از کشورهای مختلف لغو شده است.

اقتصادپرس: رضا جعفرزاده افزود: به دنبال انفجارات صورت گرفته در فرودگاه استانبول ترکیه هشت پرواز از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به مقصد فرودگاه استانبول لغو شده است.

وی گفت: در حال حاضر همچنان به این فرودگاه پروازی صورت نمی گیرد و در صورت عادی شدن وضع فرودگاه استانبول ترکیه اطلاع رسانی خواهد شد.

جعفرزاده افزود: پروازهای ایرانی به مقصد استانبول از شرکت های قشم ایر، آسمان، ترکیش و اطلس جت است.

وی گفت: شرکت های هواپیمایی موظفند به مسافران خود اطلاع رسانی کنند و در زمان عادی شدن شرایط فرودگاه استانبول اقدام به مسافرگیری کنند.

جعفرزاده تاکید کرد: این شرکت های هواپیمایی باید مسافران را از شرایط عادی شدن پرواز و ورود آن ها به فرودگاه آگاه کنند.

بر اساس این گزارش شب گذشته شبکه‌های خبری در خبری از انفجار در فرودگاه آتاتورک استانبول گزارش دادند و اعلام کردند احتمالاً این انفجارها عملیاتی انتحاری بوده است. منابع خبری دیگر ترکیه نیز از وقوع سه انفجار در این فرودگاه خبر داده‌اند.

شبکه العالم نیز گزارش داد چند خودروی آمبولانس برای انتقال کشته‌ها و مجروحان حادثه به فرودگاه آتاتورک استانبول اعزام شدند.

گفته می‌شود وقوع دو انفجار در فرودگاه آتاتورک استانبول با شلیک گلوله و سپس فرار چهار فرد مسلح از این مکان همراه بوده است.

یک مقام ترک از وقوع دو انفجار در فرودگاه آتاتورک در استانبول و زخمی شدن چندین نفر خبر داد.

همچنین منابع غیررسمی از شنیده شدن صدای چند انفجار و تیراندازی در ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی آتاتورک در استانبول خبر دادند.

تمامی پروازهای فرودگاه آتاتورک تا ساعت ۱۷ روز چهارشنبه به‌وقت محلی لغو شده است.

پلیس ترکیه اعلام کرد گروه تروریستی داعش عامل حملات فرودگاه آتاتورک بوده‌اند.

اخبار تأیید نشده حاکی از آن است که سه ایرانی در میان قربانیان این حمله تروریستی هستند.

بعد از آنکه فعالان شبکه‌های اجتماعی شمار قربانیان انفجار را ۲۸ کشته و ۶۰ زخمی اعلام کردند، دولت ترکیه توییتر و فیس‌بوک را مسدود کرد.

مقامات ارشد ترکیه به خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کردند، در حمله مرگبار فرودگاه استانبول جان ۵۰ نفر گرفته شده و شمار نامشخصی زخمی شده‌اند.

اما خبرگزاری آسوشیتدپرس در اصلاحیه‌ای قبلی خود درباره تعداد کشته شده های انفجارهای فرودگاه استانبول،  به نقل از مقامات ترک این رقم را ۳۱ نفر اعلام کرد و در عین حال از احتمال افزایش این رقم خبر داد.

بر اساس جدیدترین آمار به گفته مقام‌های ترکیه حمله مهاجمان انتحاری به فرودگاه آتاتورک، به کشته شدن ۳۶ نفر و زخمی شدن بیش از ۱۴۰ نفر دیگر منتهی شده است.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *